Olimp Ostrołęka w finale Mistrzostw Mazowsza. "To świetna lekcja, nie tylko siatkówki"

Siatkówka 23 maja 2023 1 Komentarz

Młodzi siatkarze UKS Olimp Ostrołęka zagrali w turniejach finałowych Mistrzostw Mazowsza. Ekipa trójek pod wodzą trener Edyty Zyśk zajęła siódme miejsce, dwójka prowadzona przez trenera Norberta Majkowskiego była szósta.

fot. UKS Olimp Ostrołęka

Zespół trójek w składzie Andrzej Zalewski, Adam Staniszewski, Piotrek Wargacki, Karol Bralski rozegrał turniej finałowy trójek w ramach Mistrzostw Mazowsza, w którym wzięło udział osiem najlepszych zespołów z Mazowsza.

- W grupie nasz występ nie należał do najlepszych, przegraliśmy po 0:2 z Dębiną Nieporęt i Trójką Kobyłka oraz 1:2 z MOS Wola Warszawa I. Zajmując 4 miejsce w grupie. Pozostało nam grać jedynie o miejsce 7 z Dębiną Nieporęt II, z którym wygraliśmy 2:0, kończąc zmagania w tegorocznych rozgrywkach na miejscu 7. na Mazowszu. Sukcesem było dostanie się do finału. Jednakże ranga turnieju wywarła na chłopcach tak dużą presję, że czasami nie potrafiliśmy poradzić sobie z emocjami. Trudne momenty, walka z własnymi słabościami dzisiaj wyjątkowo nam utrudniały grę. To świetna lekcja, nie tylko siatkówki, ale mentalności zawodników - podsumowuje trener Edyta Zyśk.

Dwójka OIimpu Ostrołęka w składzie Maciek Zabielski i Piotrek Grabowski wzięła udział w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza w Mysiadle, w którym wzięło udział 12 najlepszych dwójek naszego województwa.

W grupie ostrołęccy siatkarze wygrali 3 mecze (z Kobyłką, Iskrą Warszawa i Wołominem) i ponieśli 2 porażki (z Plasem Warszawa i Olimpem Tłuszcz), co dało trzecie miejsce. O braku awansu do finałowej czwórki zadecydował gorszy bilans małych punktów. W meczu o 5. miejsce po długim, wyrównanym i wyczerpującym meczu Olimp przegrał z Metrem Warszawa 1:2.

- Udział i dobry wynik zespołu Olimp I w turnieju finałowym jest optymistycznym podsumowaniem rywalizacji wszystkich czterech zespołów w cyklu turniejów o Mistrzostwo Mazowsza - komentuje trener Norbert Majkowski, cytowany przez klubową stronę.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
12:48, 23 maja 2023

M

Brawo Piotrek💪

ocena: 100%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.