Orz Goworowo wygrał derbowe starcie w Ostrołęce

Piłka nożna 22 maja 2016 Komentarzy

Orz Goworowo pokonał Koronę II Ostrołęka 2:0 w spotkaniu 16. kolejki B-Klasy ostrołęckiej. Dość nieoczekiwane rozstrzygnięcie spowodowało, że podopieczni Michała Noska zminimalizowali swoje szanse na awans do A-Klasy.

Faworytem sobotniego spotkania byli gospodarze, wciąż liczący się w walce o ligową promocję. Goście ostatnio złapali wiatr w żagle po wygranej 1:0 nad Iskrą Zaręby Kościelne, lecz mimo tego faktu spodziewano się raczej zwycięstwa ostrołęckiego zespołu. Plany zostały zweryfikowane dopiero w drugiej połowie spotkania.

Do 78. minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy, lecz wtedy pierwszego gola dla zespołu z Goworowa strzelił Rafał Załęski. Gospodarze za wszelką cenę próbowali jeszcze wywalczyć choćby jeden punkt, lecz w trzeciej minucie doliczonego czasu gry nadziali się na kontrę, wykończoną przez Piotra Grabińskiego. Orz odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, z kolei Korona - dla przypomnienia: mistrz rundy jesiennej: zanotowała już czwartą porażkę.

Więcej o rozgrywkach B-Klasy ostrołęckiej w najbliższych dniach w naszym serwisie.

Korona II Ostrołęka - Orz Goworowo 0:2 (0:0)
Załęski 78, Grabiński 90+3

KORONA 2: Rymek (70' Kędzierski) - Zięba (46' Laska), Dąbrowski (46' Chojnacki), Obuchowicz, Pałaszewski, M. Załęski, Brodowski, Manowski, Filipiak, Ogonowski (46' Kaczyński), Kowalczyk.

ORZ: Tokarzewski - Mi. Brzozowski, R. Załęski, D. Tomaszewski, C. Gęsich, Kozik (65' Ma. Brzozowski), Majkowski (80' Bukowski), Owczarski (68' Szpont), Rybaczyk (65' Sujkowski), K. Tomaszewski, Grabiński.