Osiem goli i zwroty akcji. Unia Warszawa wygrała z ostrołęcką Narwią [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 13 listopada 2021 13 Komentarzy

To był mecz pełen emocji - na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce padło osiem goli, nie brakowało też zaskakujących zwrotów akcji. Jednak to Unia Warszawa cieszyła się z trzech punktów w pojedynku z ostrołęcką Narwią.

W 21. minucie Narew Ostrołęka nieoczekiwanie straciła bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało przedłużone, a piłka spadła wprost na nogę zawodnika ze stolicy, który uderzył pod poprzeczkę. Pięć minut później było 1:1 - sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym, a arbiter uznał, że jeden z zawodników Narwi był nieprzepisowo zatrzymywany. "Jedenastkę" pewnie wykonał Damian Gałązka.

Wydawało się, że do przerwy będziemy mieli remis, ale w 45. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Kacper Stepnowski wyszedł daleko od bramki, by przechwycić piłkę, ale zderzył się z kolegą z drużyny. Sytuację wykorzystał zawodnik Unii, strzelając do pustej bramki. Gol do szatni podbudował zawodników Unii.

Ale w 50. minucie było już 2:2. Narwianie przeprowadzili składną akcję, którą wykończył Bartłomiej Ziemak. Zachował on najwięcej czujności w zamieszaniu podbramkowym i wpakował piłkę do siatki.

Na kolejne gole czekaliśmy do ostatniego fragmentu spotkania. W 81. minucie zawodnik Unii nieoczekiwanie zdecydował się na strzał z dalszej odległości i... przelobował kompletnie zaskoczonego bramkarza Narwi. Takiego uderzenia nikt się nie spodziewał, a w szczególności nie spodziewał się tego Kacper Stepnowski.

Kilka minut później Unia podwyższyła na 4:2. Zawodnicy z Warszawy wyszli z akcją "dwóch na dwóch", a jeden z nich posłał piłkę do siatki. Nie był to jednak koniec strzelania przy Witosa - w doliczonym czasie gry Paweł Dzbeński strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie było już czego bronić, więc Narew ruszyła do ataku. Ale to Unia zdobyła ostatnią bramkę w tym spotkaniu: w ostatniej akcji meczu Piotr Strzeżysz zagrał ręką w polu karnym, sędzia wskazał na 11. metr i ukarał kapitana Narwi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Jakub Mydłowiecki pewnie wykonał rzut karny i Unia wygrała 5:3.

Było to ostatnie spotkanie Narwi Ostrołęka przed własną publicznością w tej rundzie. Jesień ostrołęczanie zakończą w Płocku, meczem ze Stoczniowcem.

Narew Ostrołęka - Unia Warszawa 3:5 (1:2)