Osiem medali MKKK w Mazowieckiej Lidze Karate

Sporty walki 29 kwietnia 2015 Komentarzy

W niedzielę 26 kwietnia w Radzyminie odbyła się druga w tym roku edycja Mazowieckiej Ligi Karate dla roczników 2003-2007. Organizatorem turnieju był OZK Województwa Mazowieckiego, a zawodnicy występowali w kategorii kumite. W walkach ligowych dobrze spisali się karatecy MKKK Shinkyokoushin.

Impreza przyciągnęła małych sportowców, ich rodziców i wielu kibiców. W zawodach wzięło udział 156 karateków z 13 mazowieckich klubów z organizacji: WKO, IKO, KWF. Ekipa MKKK, licząca jedenaścioro zawodników, zdobyła osiem medali i zajęła drużynowo piąte miejsce. Opiekunem grupy był sempai Marian Zając, który sekundował zawodnikom - w roli sędziego wystąpiła sempai Kinga Przybyłek.

Złote medale zdobyły Daria Młotkowska oraz Izabela Piskorek. Na drugich miejscach uplasowali się Zofia Szponar, Kacper Subczyński oraz Hubert Kraska. Najniższy stopień podium wywalczyli Rafał Łuba, Sebastian Kraska oraz Filip Szymański.