Ostatni start Piątki w 2021 roku. Zaowocował ośmioma medalami

Pływanie 15 grudnia 2021 1 Komentarz

Zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego z okazji 600-lecia nadania praw miejskich ,które odbyły się 12 grudnia w Aquaparku z Lodowiskiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. W zawodach uczestniczyło ponad 260 zawodniczek i zawodników z 13 klubów Mazowsza.

Magda Kowalska, Oliwia Charewicz, Zuzanna Zecer, Natalia Skórzewska, Maja Szukiewicz oraz Aleksander Hyjek zdobyli osiem medali, w tym aż 6 złotych, jeden srebrny i jeden brązowy. Prócz medali ostrołęczanie bili swoje rekordy życiowe, a najlepszymi pływaczkami w swoich rocznikach zostały: Oliwia Charewicz oraz Zuzanna Zecer.
  • Magda Kowalska zdobyła dwa złote medale: na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,46 oraz na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:07,43;
  • Oliwia Charewicz również zdobyła dwa złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 29.04 (nowy rekord życiowy) oraz na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04,17
  • Zuzia Zecer poszła śladami swoich starszych koleżanek i również na swoim koncie zapisała dwa złote medale: na 25 m stylem dowolnym z czasem 17,37 oraz na 25 m stylem grzbietowym z czasem 20,20;
  • Natalia Skórzewska zdobyła jeden medal srebrny: na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,01 oraz czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 33,01. W obu startach pływaczka pobiła swoje rekordy życiowe.
  • Aleksander Hyjek - najmłodszy zawodnik Piątki (rocznik 2014) - zdobył swój pierwszy medal:  brązowy na 25 m stylem grzbietowym z czasem 30,72. Do tego zajął siódme miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 26,47 W obu startach pływak pobił swoje rekordy życiowe.
  • Maja Szukiewicz zajęła szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 38,13 (rekord życiowy) oraz 10 miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48,23. Młoda pływaczka rywalizowała z zawodniczkami w kategorii o rok starszymi.
- To były nasze ostatnie, 27. zawody w 2021 roku i dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom uzyskanych rezultatów oraz dziękujemy za Waszą pracę na treningach, za serce do walki na zawodach oraz mamy nadzieje że atmosfera która panuje w naszym klubie będzie nakręcała wszystkich do pracy i zaowocuje jeszcze wieloma rekordami życiowymi - podkreślają trenerzy.