Ostrołęccy Atleci z rekordami!

Inne 09 kwietnia 2019 1 Komentarz

6 kwietnia w Konstantynowie Łódzkim rozgrywany był III Grand Prix Memoriał J. Jaśniaka Seniora 2019 Masters w podnoszeniu ciężarów. W rywalizacji prawo startu mieli zawodnicy (panie i panowie) w wieku 30 i więcej lat. Do zawodów zgłosiło się 52 panów i najmłodszym z nich był 32 latek, a 77 lat miał najstarszy startujący. Natomiast, wśród 6 startujących pań najmłodszą była 38 latka, a najstarsza pani miała 62 lat.

Ostrołęccy sztangiści z rekordami na pomostach w Konstantynowie Łódzkim

Ostrołękę reprezentowali: Justyna Niedzwiecka i Karol Janczewski, oboje zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Justyna startowała w drugiej grupie wiekowej (40-49 lat) a kategorii wagowej do 71 kg. Rwanie rozpoczęła pozytywnie od 34 kg w pierwszym podejściu, w drugim udźwignęła 36 kg, a w trzeciej próbie 38 kg bezproblemowo wyrwała nad głowę. W drugim boju jakim jest podrzut poradziła sobie kolejno z ciężarem 44, 46 i w ostatniej próbie 48 kg co dało w dwuboju 86 kilogramów. Uzyskany wynik pozwolił na zwycięstwo w kategorii wagowej 71 kg, a drugie miejsce w drugiej grupie wiekowej. W klasyfikacji open pań Justyna uplasowała się na piątej pozycji. Podczas tych zawodów Justyna Niedzwiecka poprawiła rwanie o 4 kilogramy, podrzut o 3 kg, a dwubój o 7 kilogramów.

- Należy przypomnieć, że Justyna jest trzykrotną (rwanie, podrzut i dwubój) rekordzistką Polski w kategorii wagowej 71 kg. Jednakże uczestnictwo w takich zawodach jak memoriał nie upoważnia do uznania uzyskanych przez nią wyników jako rekordy Polski - podkreślają trenerzy.

Również w drugiej grupie wiekowej ale do 81 kg startował prezes UKS Atleta Karol Janczewski. Pierwsze podejście w rwaniu na 75 kg to pokaz techniki, drugie na 80 kg równie piękne. Trzecia próba na ciężarze 83 kilogramach także wykonana poprawnie ale nie utrzymana nad głową. Podrzut podobnie jak rwanie, pierwszą próbę Karol Janczewski wykonuje poprawnie, w drugiej próbie sztangę ważącą kwintal wybija bezproblemowo nad głowę ustanawiając nowy rekord życiowy. Trzecią próba podrzutu wykonuje na sztandze o wadze 105 kg, ale sztanga spada i sędziowie nie uznają podejścia. W dwuboju uzyskał 180 kg a wynik ten pozwolił na zajęcie ósmego miejsca w jego grupie wiekowej, pierwsze w kategorii wagowej 81 kg. W klasyfikacji OPEN mężczyzn prezes UKS ATLETA sklasyfikowany został na 43 miejscu wśród 52 startujących. Podobnie jak Justyna Niedzwiecka, tak i prezes Karol Janczewski ustanawia trzy rekordy życiowe w podnoszeniu ciężarów.

- Należy uznać, iż zawodnicy UKS Atleta godnie reprezentowali Ostrołękę i piszą kolejne karty historii ostrołęckiego podnoszenia ciężarów - podsumowuje trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
13:35, 09 kwietnia 2019

Al

Pięknie, gratuluję

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.