Ostrołęccy lekkoatleci wystartowali w Toruniu

Lekkoatletyka 10 stycznia 2018 0 Komentarzy

6 stycznia w Toruniu odbyły się ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne organizowane przez Miejski Klub Lekkoatletyczny Toruń. W zawodach wzięli udział lekkoatleci z całej Polski, w tym również przedstawiciele dwóch ostrołęckich klubów. Zobacz jak wypadli.

OKLA Ostrołęka:

W biegu na 60m debiutowała młodziczka z rocznika 2003 Julia Kaczyńska, która uzyskała 8,58s (3. miejsce w jednej z 21 serii). Wynik ten jest dobrym prognostykiem na szybsze bieganie w sezonie. W biegu na 1000m o 4 sekundy poprawiła rekord życiowy Katarzyna Butler z rocznika 2001 wynikiem 3'08,31 - zajęła tym samym 10. miejsce w jednej z 3 serii. Jest to nie tylko jej rekord halowy, ale także wynik lepszy niż ze stadionu otwartego. Jak informuje klub, najprawdopodobniej Kasia wystartuje w Halowych Mistrzostwach Polski na tym dystansie.

W skoku wzwyż Sebastian Moszczyński już w pierwszej próbie skoczył 185cm i  zajął ostatecznie piąte miejsce w finale. Jak informuje OKLA, daje mu to chwilę obecną pierwszy wynik na listach w kategorii młodzika.

Siódemka Ostrołęka:

Kornelia Suchecka przebiegła dystans 60m w czasie 8,11s (rekord życiowy) i zajęła 2. miejsce w jednej z 21 serii, a w skoku w dal z powodu drobnej niedyspozycji musiała wycofać się po pierwszej kolejce skoków z wynikiem 5.03 m - dało jej to 11. miejsce w finale A.

Wiktor Marciniak znaczenie poprawił swoją życiówkę w biegu na 60m – 7,28s i zajął 2. miejsce w jednej z 19 serii, a w skoku w dal nie mógł poradzić sobie z rozbiegiem, osiągając odległość 6,05m (halowy rekord życiowy), zajmując 11. miejsce w finale A.

Paulina Pilarska o ponad 4 sekundy poprawiła życiówkę w biegu na 300m – 44,75s i wygrała jedną z 18 serii, a debiutując w biegu na 60m przez wysokie płotki (84 cm) osiągnęła czas 10,27s i była czwarta w jednej z dwóch serii biegów na tym dystansie.

Marta Łada startowała aż w trzech konkurencjach. W biegu na 200m poprawiła swój halowy rekord życiowy – 27,23s (2. miejsce w jednej z 16 serii), w biegu na 60m osiągnęła czas 8,54s (5. miejsce w jednej z 21 serii), a w skoku w dal 4,48 m (18. miejsce w finale A).