Ostrołęccy wieloboiści nie zwalniają tempa [ZDJĘCIA]

Inne 06 listopada 2023 1 Komentarz

3 listopada wieloboiści UKS Atleta Ostrołęka pod opieką Zenona Grądzkiego i Władysława Niedźwieckiego walczyli w Wojewódzkim Wieloboju Atletycznym, który odbył się na obiektach WLKS Nowe Iganie Siedlce. Rywalizowały dwie grupy wiekowe dziewcząt: pierwsza 9-11 lat i druga 12-13 lat i tak samo wśród chłopców.

Wśród dziewcząt najmłodszej grupy zwyciężyła Pola Larenta zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka (284 pkt.), przed Kają Jeziorkowską również UKS Atleta (274 pkt.) i Antoniną Siliwoniuk (263 pkt.) z Szkoły Podstawowej Stok Lacki. Tak zwyciężyły ostrołęczanki w najliczniejszej grupie zawodów liczącej 45. dziewcząt.

W grupie 12-13 lat liczącej 16 dziewcząt również zwyciężyła ostrołęczanka Maja Zera, która zgromadziła 290 pkt., na drugim stopniu podium stanęła Gabriela Kurkus SP Kotuń z 262 punktami, która wyprzedziła swoją koleżankę Malwinę Matuszczak 239 punktów.

W grupie 9-11 lat chłopców zwyciężył ostrołęcki atleta Markus Kiwak gromadząc 290 pkt., który wyprzedził swojego młodszego brata Aleksa z 283 pkt. Trzecie miejsce z 254 pkt. zajął ostrołęcki debiutant w tej dyscyplinie Błażej Bakuła, a tuż za nim kolejny ostrołęczanin Igor Larm z 251 pkt. W tej 18 osobowej grupie brylowali zawodnicy Atleci z Ostrołęki.

W grupie chłopców 12-13 lat to jeszcze większa dominacja Ostrołęczan. Zwyciężył Szymon Padzik z Atleta Ostrołęka 363 punkty, przed Wojciechem Bakułą 342 pkt. i trzecim Jakubem Kaweckim z 303 pkt. czwarty był ich kolega Jan Tarcicki z 277 pkt. Piąte miejsce z 253 pkt. przypadło Dawidowi Chwedorukowi z SP Kosów Lacki, który wyprzedził kolejnego ostrołęczanina Dariusza Małkowskiego z 236 pkt.

Drużynowo zwyciężyli wieloboiści z Szkoły Podstawowej (23 startujących), na drugiej pozycji UKS Atleta Ostrołęka (12 startujących), a trzeci stopień podium zajęli uczniowie z Zespołu Oświatowego Żelków (18 startujących).

- To kolejny świetny start wieloboistów UKS Atlety i ogromna radość oraz doświadczenie sportowe. Zarząd UKS Atleta cieszy się z wielostronnego rozwoju sportowego swoich podopiecznych - podkreśla trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
13:28, 06 listopada 2023

Anna

Bardzo się cieszę. Mój syn uwielbia tak trenować

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.