Ostrołęcka Liga Badmintona: Za nami druga kolejka [ZDJĘCIA]

Inne 03 kwietnia 2023 1 Komentarz

1 kwietnia rozegrana została II kolejka Ostrołęckiej Ligi Badmintona organizowana przez Klub Sportowy Badminton Ostrołęka pod honorowym patronatem Łukasza Kulika Prezydenta Miasta Ostrołęka. Najwięcej zaciętych pojedynków z kilkoma nieoczekiwanymi wynikami odbyło się w II lidze mężczyzn.

fot. KS Badminton Ostrołęka

Tutaj po fazie grupowej i pucharowej awans do pierwszej ligi wywalczyli Aleksander Serafiński i Mariusz Bacławski. Należy pochwalić bardzo dobrą grę Aleksandra i wywalczony awans do wyższej ligi, ponieważ był to jego debiut w OLB. Wracający po kontuzji Mariusz Bacławski wygrał drugą ligę i w następnej kolejce powalczy również z zawodnikami z pierwszej ligi. Bez straconego seta w rozgrywkach I ligi swoją doskonałą grę zaprezentował Marek Pawlak. Zwycięzca poprzedniej kolejki również 1 kwietnia potwierdził swoją dominację w grze singlowej mężczyzn.

W pierwszej lidze bardzo emocjonujący pojedynek stoczyli Adam Młynarczyk i Piotr Orłowski, którzy walczyli o utrzymanie pozycji w pierwszej lidze. W tym starciu górą okazał się Adam, który w końcówkach setów wykazała się większym doświadczeniem i dokładnością. Tym samym Piotr Orłowski i Maciej Markowski stracili swoje pozycje w I lidze i w następnej kolejce podejmą rywalizację w II lidze. W singlu kobiet Aleksandra Kamieniak wygrywając pierwszą i drugą kolejkę ugruntowała swoją przewagę nad innymi zawodniczkami. W drugiej kolejce Urszula Łokietek wywalczyła drugie miejsce, a brąz przypadł Barbarze Rząsińskiej.

W grze podwójnej mężczyzn Adam Młynarczyk i Marek Pawlak nie dali żadnych szans swoim rywalom. Zwycięsko zakończyli każde swoje pojedynki ze znaczną przewagą punktową w każdym secie. Podobna sytuacja powtórzyła się w mixcie, gdzie para Aleksandra Kamieniak i Mariusz Bacławski bez straty seta wygrali wszystkie swoje mecze w II kolejce Ostrołęckiej Ligi Badmintona.

Wyniki II kolejki:

1 Liga Kobiet

1. Aleksandra Kamieniak

2. Urszula Łokietek

3. Barbara Rząsińska

1 Liga Mężczyzn

1. Marek Pawlak

2. Adam Młynarczyk

3. Piotr Orłowski

2 Liga Mężczyzn

1. Mariusz Bacławski

2. Aleksander Serafiński

3. Sławomir Betliński

Debel Mężczyzn

1. Marek Pawlak/Adam Młynarczyk

2. Rafał Pokwapisz/Dariusz Dziekoński

3. Aleksander Serafiński/Piotr Wróblewski

Mixt

1. Aleksandra Kamieniak/Mariusz Bacławski

2. Urszula Łokietek/Adam Młynarczyk

3. Aleksandra Borowa/Dariusz Dziekoński

Klub Sportowy Badminton Ostrołęka serdecznie zaprasza do udziału w rozgrywkach Ostrołęckiej Ligi Badmintona, które odbywają się na hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Stefana Jaracza 5. Zgłoszenia do rozgrywek należy dokonać najpóźniej na 2 dni przed każdą kolejką poprzez wysłanie maila do organizatora rozgrywek na adres: bad.ostroleka@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wraz ze wskazaniem kategorii rozgrywek. Szczegółowych informacji udziela: Mariusz Bacławski tel. 509 981 719.

Harmonogram rozgrywek Ostrołęckiej Ligi Badmintona 2023:

  • I kolejka: 4 marca
  • II kolejka: 1 kwietnia
  • III kolejka: 14 kwietnia
  • IV kolejka: 12 maja
  • V kolejka: 2 czerwca
Źródło: KS Badminton Ostrołęka
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
18:02, 03 kwietnia 2023

Grzesiek

No szkoda że mnie ta kontuzja dopadła bo bym pograł.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.