zdjecie 1166
zdjecie 1166

Ostrołęckie zawody w wyciskaniu sztangi (zdjęcia)

Inne 22 grudnia 2017 0 Komentarzy

14 grudnia w siłowni hali im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się po raz pierwszy zawody w wyciskaniu sztangi leżąc na ławce poziomej. Ich organizatorem był klub UKS Atleta Ostrołęka.

14 grudnia w siłowni hali im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się po raz pierwszy zawody w wyciskaniu sztangi leżąc na ławce poziomej. Ich organizatorem był klub UKS Atleta Ostrołęka.

Rywalizacja polegała na tym, kto więcej razy bez przerwy na odpoczynek wyciśnie sztangę o ciężarze 60 kilogramów. Tym typem zawodów zainteresowanie okazali, miedzy innymi pracownicy Stora Enso Narew, fanatycy siłowania firmy prywatnej z Żebry Ostrowy, uczniowie ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych, sportowcy miotacze, pływacy, ciężarowcy jak i działacze klubu UKS Atleta. Przedział wiekowy uczestników, którzy podjęli wyzwanie to od 16 do 50 lat.

Po analizie wagi ciała zwycięzcą został Patryk Mocek, drugą lokatą cieszył się Norbert Polakowski - Stora Enso Narew, a trzecie miejsce zajął Bartosz Dziczek, uczeń ZSZ Nr 1 w Ostrołęce.

Najlepsi okazali się:

1. Patryk Mocek - 36 razy;
2. Norbert Polakowski - 36 razy;
3. Bartosz Dziczek - 35 razy;
4. Daniel Siemiński - 34 razy;
5. Krzysztof Cybulski - 34 razy;
6. Mateusz Boruch - 34 razy;
7. Wiesław Cybulski - 30 razy;
8. Tomasz Szurnicki - 28 razy;
9. Karol Janczewski - 26 razy;
10. Michał Niedźwiecki - 25 razy;

Jak widać, rywalizacja była bardzo wyrównana, bo o czwartej lokacie również decydowała waga ciała. W tym przypadku najlżejszym okazał się 18-letni zawodnik UKS Atleta, a zarazem uczeń ZSZ Nr 1 w Ostrołęce Daniel Siemiński i to właśnie on uplasował się tuż za podium. 26 razy 60 kilogramową sztangę wycisnął prezes UKS Atleta Ostrołęka, zajmując dziewiątą pozycję. Listę najlepszej dziesiątki zamyka 16-letni zawodnik UKS Atleta Michał Niedźwiecki. Poza konkurencją wystąpił oddany działacz ostrołęckiego klubu Cezary Puchalski. W tym występie podjął próbę bicia własnego rekordu wyciskania na tym ciężarze, który wynosił od niedawna 48 razy. Próba powiodła się bardzo udanie, ponieważ nowy rekord w wyciskaniu sztangi 60 kg od tych zawodów Cezarego Puchalskiego wynosi aż 55 razy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.