Ostrołęczanie na sportowych arenach: Łomacz MVP, skuteczni piłkarze

Inne 21 listopada 2012 Komentarzy

W dniach 17-18 listopada nie zabrakło występów wychowanków ostrołęckich klubów na sportowych arenach w kraju i za granicą. Tradycyjnie sprawdziliśmy jak im się wiodło i trzeba przyznać, że był to dla nich udany weekend. Bramki dla swoich drużyn strzelili Marcin Truszkowski, Przemysław Olesiński i Mariusz Marczak a najlepszym zawodnikiem meczu Plus Ligi po raz drugi w tym sezonie wybrano Grzegorza Łomacza.

Grzegorz Łomacz został wybrany MVP meczu Plus Ligi (fot. sport.trefl.com)

Niestety zabrakło występów ostrołęczan w piłkarskich klubach pierwszoligowych. Warta Poznań (klub Łukasza Grzeszczyka) zmierzyła się z Okocimskim Brzesko (klub Łukasza Zaniewskiego). Obaj panowie nie wystąpili w meczach swoich drużyn. Grzeszczyk niedawno został ukarany za brutalny faul, który skutkował czerwoną kartką i nie zagra przez trzy mecze. Zaniewski nabawił się kontuzji i również nie mógł pojawić się na boisku.

Zdecydowanie lepiej w II lidze zachodniej poradził sobie Mariusz Marczak. Ostrołęcki pomocnik zaliczył drugi z rzędu świetny występ w barwach Radomiaka Radom. Tym razem w wyjazdowym pojedynku ze Stalą Stalowa Wola syn ostrołęckiego trenera Waldemara Marczaka wpisał się na listę strzelców w 43. Minucie, zdobywając bramkę wyrównującą. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Drugi z naszych rodaków w Radomiu, Marek Kaliszewski, nie pojawił się na boisku.

Świetnie w barwach ŁKS Łomża spisali się w ubiegły weekend Marcin Truszkowski i Przemysław Olesiński. Ich klub wygrał na wyjeździe z Płomieniem Ełk 3:0. Truszkowski strzelił bramkę w 40 minucie, otwierając wynik meczu. Olesiński ustalił rezultat na 16 minut przed końcem meczu. Obaj ostrołęczanie rozegrali 90 minut w tym meczu.

W siatkarskiej Plus Lidze doszło do niemałej niespodzianki. Lotos Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe wicelidera, AZS Politechnikę Warszawską w pięciu setach. Duży udział w tym zwycięstwie miał kapitan Lotosu Trefla, Grzegorz Łomacz. Ostrołęczanin został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Brat Grzegorza - Jakub Łomacz - występuje we francuskim Martigues. Jego klub 17 listopada zagrał wyjazdowe spotkanie z Lyonem. Łomacz w tym spotkaniu zdobył 18 punktów, atakując ze skutecznością 49 proc. i należąc do wyróżniających się zawodników swojej drużyny. Zanotował również przyjęcie na poziomie 44 proc.

W barwach II-ligowego Cukrownika Lublin wystąpił wychowanek Pekpolu, Łukasz Kostrzewa. Zawodnik ten pojawiał się z ławki rezerwowych podczas przegranego przez jego drużynę meczu z Błękitnymi Ropczyce 0:3. Cukrownik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli II ligi grupy IV.

W Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet w meczu Artego Bydgoszcz - Centrum Wzgórze Gdynia w drużynie gości przez minutę i 55 sekund zagrała ostrołęczanka Marzena Marciniak. 21-letnia skrzydłowa zapunktowała, rzucając raz za trzy punkty. Dodatkowo zanotowała dwie zbiórki.