zdjecie 2262

Ostrołęczanie nie jadą na Mistrzostwa Świata. Kto zawinił?

Sporty walki 30 września 2016 Komentarzy

Miał być historyczny występ na Mistrzostwach Świata Studentów w boksie, jest historyczne rozczarowanie. Kamil Ziemek i Paweł Żarnoch z UKS Champion Ostrołęka nie pojadą do Tajlandii i nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za tę decyzję.

Miał być historyczny występ na Mistrzostwach Świata Studentów w boksie, jest historyczne rozczarowanie. Kamil Ziemek i Paweł Żarnoch z UKS Champion Ostrołęka nie pojadą do Tajlandii i nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za tę decyzję.

Ziemek i Żarnoch od wielu tygodni przygotowywali się do globalnego czempionatu w ostrołęckim CrossFightGym pod okiem trenera Zbigniewa Stodolskiego. Okazało się jednak, że ciężkie treningi nie znajdą swojego odzwierciedlenia w starcie na tak wielkiej imprezie. Polski Związek Bokserski opublikował listę powołanych i nie ma na niej obu pięściarzy Championa Ostrołęka.

- Uważam, że zawinił prezes PZB - stwierdza Waldemar Budziłek, prezes UKS Champion. - Szkoda jedynie chłopaków, bo wykonali oni dużo pracy na treningach. Znaleźliśmy nawet sponsorów na ten wyjazd, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dostałem informację, że prezes związku nie zezwolił na nasz wyjazd. Na mistrzostwa miała jechać cała dziesięcioosobowa kadra, a jedzie z tego tylko pięć osób. Nie wiem dlaczego wynikła taka sytuacja, ja jestem załamany tą wiadomością - dodaje.

Zaistniałą sytuację postanowiliśmy sprawdzić w Polskim Związku Bokserskim.

- Skład znajdujący w treści komunikatu zamieszczonego na naszej stronie internetowej jest ostateczny. Natomiast co do ewentualnego udziału w VII Akademickich Mistrzostwach Świata dwóch zawodników ostrołęckich, Pawła Żarnocha i Kamila Ziemka, to stwierdzić należy, kwalifikacja do składu osobowego na ten championat miała charakter dwustopniowy i – według Kierownika Wyszkolenia PZB – zarówno sami zawodnicy, jak i ich klubowi szkoleniowcy byli o tym poinformowani i powinni mieć tego świadomość - informuje Janusz Stabno, rzecznik prasowy PZB.

Przedstawiciele bokserskiej centrali twierdzą, że formalności nie dopełnił ostrołęcki klub oraz sami zawodnicy, którzy nie wystartowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

- Pierwszym stopniem kwalifikacyjnym były I Akademickie Mistrzostwa Polski, rozegrane w bieżącym sezonie w Katowicach, które – w przypadku wywalczenia tytułu mistrzowskiego – stanowiły wstępną kwalifikację, czyli dawały podstawę do zaliczenia do szerokiego składu kandydatów na VII Akademickie Mistrzostwa Świata. Drugim stopniem kwalifikacyjnym – będącym warunkiem niezbędnym do zaliczenia do ostatecznego składu osobowego na VII Akademickie Mistrzostwa Świata –  był udział w tegorocznej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, które w dn. 05-10.09.2016r. odbyły się w Człopie. Ponieważ w mistrzostwach tych nie wystartował żaden z zawodników ostrołęckich, wobec tego zarówno Paweł Żarnoch, jak i Kamil Ziemek nie spełnili drugiego wymogu kwalifikacyjnego, co stało się podstawą do wydania przez Zespół Metodyczny IS negatywnej opinii  dotyczącej ich ewentualnego startu w VII Akademickich Mistrzostwach Świata - tłumaczy Janusz Stabno.

W tym momencie stało się więc jasne, że żaden z ostrołęckich pięściarzy nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata Studentów w Tajlandii. Najbardziej szkoda oczywiście bokserów, którzy nie wiedząc o organizacyjnym chaosie, ciężko trenowali by jak najlepiej wypaść podczas najważniejszej w swojej karierze imprezy. Jak zapowiada prezes Budziłek, obaj postarają się udowodnić swoje umiejętności na zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów w Sokółce. Przygotowana dobra forma nie pójdzie więc na marne i jest jeszcze szansa na duży sukces Championa w tym sezonie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.