Ostrołęczanie nie jadą na Mistrzostwa Świata. Kto zawinił?

Sporty walki 30 września 2016 18 Komentarzy

Miał być historyczny występ na Mistrzostwach Świata Studentów w boksie, jest historyczne rozczarowanie. Kamil Ziemek i Paweł Żarnoch z UKS Champion Ostrołęka nie pojadą do Tajlandii i nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za tę decyzję.

Miał być historyczny występ na Mistrzostwach Świata Studentów w boksie, jest historyczne rozczarowanie. Kamil Ziemek i Paweł Żarnoch z UKS Champion Ostrołęka nie pojadą do Tajlandii i nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za tę decyzję.

Ziemek i Żarnoch od wielu tygodni przygotowywali się do globalnego czempionatu w ostrołęckim CrossFightGym pod okiem trenera Zbigniewa Stodolskiego. Okazało się jednak, że ciężkie treningi nie znajdą swojego odzwierciedlenia w starcie na tak wielkiej imprezie. Polski Związek Bokserski opublikował listę powołanych i nie ma na niej obu pięściarzy Championa Ostrołęka.

- Uważam, że zawinił prezes PZB - stwierdza Waldemar Budziłek, prezes UKS Champion. - Szkoda jedynie chłopaków, bo wykonali oni dużo pracy na treningach. Znaleźliśmy nawet sponsorów na ten wyjazd, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dostałem informację, że prezes związku nie zezwolił na nasz wyjazd. Na mistrzostwa miała jechać cała dziesięcioosobowa kadra, a jedzie z tego tylko pięć osób. Nie wiem dlaczego wynikła taka sytuacja, ja jestem załamany tą wiadomością - dodaje.

Zaistniałą sytuację postanowiliśmy sprawdzić w Polskim Związku Bokserskim.

- Skład znajdujący w treści komunikatu zamieszczonego na naszej stronie internetowej jest ostateczny. Natomiast co do ewentualnego udziału w VII Akademickich Mistrzostwach Świata dwóch zawodników ostrołęckich, Pawła Żarnocha i Kamila Ziemka, to stwierdzić należy, kwalifikacja do składu osobowego na ten championat miała charakter dwustopniowy i – według Kierownika Wyszkolenia PZB – zarówno sami zawodnicy, jak i ich klubowi szkoleniowcy byli o tym poinformowani i powinni mieć tego świadomość - informuje Janusz Stabno, rzecznik prasowy PZB.

Przedstawiciele bokserskiej centrali twierdzą, że formalności nie dopełnił ostrołęcki klub oraz sami zawodnicy, którzy nie wystartowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

- Pierwszym stopniem kwalifikacyjnym były I Akademickie Mistrzostwa Polski, rozegrane w bieżącym sezonie w Katowicach, które – w przypadku wywalczenia tytułu mistrzowskiego – stanowiły wstępną kwalifikację, czyli dawały podstawę do zaliczenia do szerokiego składu kandydatów na VII Akademickie Mistrzostwa Świata. Drugim stopniem kwalifikacyjnym – będącym warunkiem niezbędnym do zaliczenia do ostatecznego składu osobowego na VII Akademickie Mistrzostwa Świata –  był udział w tegorocznej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, które w dn. 05-10.09.2016r. odbyły się w Człopie. Ponieważ w mistrzostwach tych nie wystartował żaden z zawodników ostrołęckich, wobec tego zarówno Paweł Żarnoch, jak i Kamil Ziemek nie spełnili drugiego wymogu kwalifikacyjnego, co stało się podstawą do wydania przez Zespół Metodyczny IS negatywnej opinii  dotyczącej ich ewentualnego startu w VII Akademickich Mistrzostwach Świata - tłumaczy Janusz Stabno.

W tym momencie stało się więc jasne, że żaden z ostrołęckich pięściarzy nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata Studentów w Tajlandii. Najbardziej szkoda oczywiście bokserów, którzy nie wiedząc o organizacyjnym chaosie, ciężko trenowali by jak najlepiej wypaść podczas najważniejszej w swojej karierze imprezy. Jak zapowiada prezes Budziłek, obaj postarają się udowodnić swoje umiejętności na zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów w Sokółce. Przygotowana dobra forma nie pójdzie więc na marne i jest jeszcze szansa na duży sukces Championa w tym sezonie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:16, 30 września 2016

Gość

Bardzo smutna wiadomość :(


...
10:07, 30 września 2016

grzesiek

ale jaja!!!


...
13:53, 30 września 2016

szary polak

parodia, ale wychodzi na to że zawinił sztab tych chłopaków, co oni regulaminu nie umieją czytać??


...
14:47, 30 września 2016

Waldemar Polewacz

Przecież to kompletna klapa, trener mówi, że to wina Prezesa PZB a zgodnie z tym to Pan Prezes Championa ponosi odpowiedzialność za występ naszych chłopców. Tyle miesięcy wylewania potu, na darmo, współczuję. Taki wyjazd może już nigdy się nie zdarzyć. Tak to jest jak się nie czyta podstawowych dokumentów, a żeby czytać ze zrozumieniem nie trzeba mieć odpowiednich kwalifikacji. Najgorsze, że sportem zajmują się osoby, które nie maja podstawowych kwalifikacji czy odpowiedniego wykształcenia i tym Panom chyba tego zabrakło. Panie Mietku jak Pan prowadził Ziemka czy Żarnocha to nigdy coś takiego by się nie przydarzyło. Trzymam kciuki za Was aby na zbliżających Mistrzostwach Polski Seniorów, powiodło Wam się.  


...
14:51, 30 września 2016

kibic Narwi

już nasze płacze nic nie zmienią. bolesna, to prawda, ale jednak lekcja dla całego sztabu Championa. Głowy do góry chłopaki, głowy do góry trenerzy. każdy w życiu się kiedyś pomyli, wyciągnijcie tylko wnioski. Wierzę, że się Wam jeszcze wiele uda :-)


...
15:19, 30 września 2016

Bolek

Gdzie Prezes był jak trzeba było jechać na MMP do Człopy. To jest do czterech liter Panie Waldku. Dwa miesiące treningów na darmo.  


...
15:25, 30 września 2016

aorta

to teraz kasa od sponsorów powinna pójść dla chłopaków jako zadośćuczynienie, a jeżeli sponsorzy chcą zwrotu kasy to niech zwróci ten kto zawinił, czyli wiadomo kto.  


...
18:34, 30 września 2016

Budzik

Ale i tak dobrze było


...
03:19, 01 paĹşdziernika 2016

Gość

Jak chcesz jechać na Mistrzostwa Świata to trenuj z Championem Ostrołęka Ha Ha Ha. Ale jaja 😜😜😜


...
03:50, 01 paĹşdziernika 2016

Xyz

Oni na Mistrzostwach Polski Seniorów. To chyba jakieś jaja. Myślę że to Stodolski z Budziłkiem powinni wystartować a chłopcom oddać kasiorę którą wzięli.


...
04:01, 01 paĹşdziernika 2016

Darek

Ja to bym mordę obił takim trenerom,


...
05:36, 01 paĹşdziernika 2016

XYZ

Darek masz rację ja też bym obił mordę takim trenerom👊👊👊👊


...
06:13, 01 paĹşdziernika 2016

Nowy

Panie Budziłek wstyd . Ale Pan załatwił chłopców. Mistrzostwa Polski Seniorów to chyba  żarty. Pozdrawiam wielbiciel Mietka.  


...
08:39, 01 paĹşdziernika 2016

Gość

Jak chcesz jechać na Mistrzostwa Świata trenuj w Champion Ostrołęka. Ha Ha Ha ale jaja.  Stodolski i Budziłek to są trenerzy Ha Ha Hay


...
10:40, 01 paĹşdziernika 2016

arturro

Komentarze od 3;19 do 8;39 pisał zapewne ten sam gość i raczej wszyscy powinnismy sie domyślić kto to jest ;-) wypada jedynie powiedzieć; trenerze nie pij więcej..........


...
17:34, 01 paĹşdziernika 2016

Gość

Nie ubliżaj Zbyszkowi. Łajzo


...
20:54, 01 paĹşdziernika 2016

Gość

Chłopaki Mistrzostwa Polski przed Wami i waszymi trenerami. Tak trzymajcie jesteśmy z Wami. Pozdrawiamy.


...
01:38, 02 paĹşdziernika 2016

Józef

Panowie głowa do góry,nie trzeba słuchać pismaków i pyskaczy z Victorii ,Waldek byłem sąsiadem twoim ,dzięki tobie posmakowałem boksu co prawda trenowałem u Mirka Mierzejewskiego.A co u Kazia Mamińskiego spoko koleś pozdrawiam Józek F.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.