Ostrołęczanie podczas III Halowego Mityngu WMOZLA: Katarzyna Gwiazda najlepsza w skoku w dal

Lekkoatletyka 25 stycznia 2013 Komentarzy

W sobotę, 19 stycznia, przedstawiciele ostrołęckiej lekkiej atletyki wzięli udział w III Halowym Mityngu WMOZLA, który rozegrany został na obiekcie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Sportowcy z Ostrołęki osiągnęli całkiem niezłe wyniki. Sprawdź ich osiągnięcia w sobotnim mityngu.

OKLA OSTROŁĘKA

W kategorii młodzików zwycięstwo odniósł Radosław Mateusiak w biegu na 200 m za czasem 25,84 s. W sprincie na 60 m Patryk Werbanowski zajął trzecie miejsce w finale uzyskując czas 7,89 s. Magdalena Olszewska - biegu na 300 metrów pokonała czasie 49,26 s.

W kategorii juniorów młodszych Aleksandra Dzwigała przebiegła dystans 200 m w czasie 28,21 s – pobijając rekord o 0,7 s. Katarzyna Trzcińska Katarzyna przebiegła 600 m w czasie 1;57,97, Joanna Trzcińska uzyskała w biegu na 600 m czas 2:01,91, Michał Smoliński przebiegł 200 m w czasie 25,71 s.

W kategorii juniora starszego Igor Bastek wygrał konkurs pchnięcia kulą 7,26 z wynikiem 13,70 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Ustanowił też nowy rekord życiowy w pchnięciu kulą 6 kg z wynikiem 15,31 m.

Senior Łukasz Kowalski zajął drugie miejsce w konkurencji pchnięcia kulą 7,26 z wynikiem 13,31 m. W zawodach startowała też weteranka Ewa Bartosik, która w trójskoku uzyskała 8,90 m oraz przebiegła 60 m p.pł. w czasie 12,58 s.

UKS SIÓDEMKA OSTROŁĘKA

Katarzyna Gwiazda (95) wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 5,56m, zwycięstw odniosła także Ewelina Nożewska (99) wygrywając konkurs pchnięcia kulą młodziczek (kula o ciężarze 3kg) z nowym rekordem życiowym – 8,31m.

W tej samej konkurencji Izabela Rycharska (99) zajęła 2 miejsce – 6,86m (rekord życiowy), drugi w trójskoku juniorów młodszych był Marcin Mierzejewski (97) – 12,33m (także rekord życiowy).

Na trzecim stopniu podium uplasowali się: Bartłomiej Suchecki (99) w biegu na 300m – 44,54s ((rekord życiowy), Damian Świerdzewski (93) w biegu na 2000m – 6:08.14s i Dominika Zielińska w pchnięciu kulą młodziczek – 6,77m (rekord życiowy).

Ponadto nasi zawodnicy wywalczyli sześć czwartych miejsc i w sumie ustanowili 18 rekordów życiowych.
Do zakończenia sezonu halowego pozostał jeszcze jeden start – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 24-27 stycznia w Spale. W Mistrzostwach wystartuje w skoku w dal i trójskoku juniorek Katarzyna Gwiazda. Po trzech seriach zawodów (5, 12 i 19 stycznia) Kasia legitymuje się 3 wynikiem w Polsce w skoku w dal i 4 w trójskoku.

Kolejne dwa starty w finałach oraz nowe rekordy życiowe i rekordy klubu ustanowili zawodnicy  klubu UKS Clan II LO Ostrołęka. Start w finałach zapewniły sobie : Monika Grabowska ( IILO)- w  trójskoku  sklasyfikowana  została na 6. pozycji, ustanawiając swój halowy rekord życiowy oraz Anita Gawryś (IILO ) - w  pchnięciu kulą  juniorek (4 kg) poprawiła swój rekord życiowy i zajęła 4 miejsce.

Rekord  życiowy i rekord  klubu ustanowiła Eliza Białobrzewska ( IILO ) w biegu na 60m przez płotki (kat. Junior młodszy 11,24s). Ponadto rekord życiowy w biegu na 60m i wyrównany rekord życiowy w biegu na 60m przez płotki (kat  Juniorek młodszych)  uzyskała Sara  Głosek (IILO) oraz bardzo dobry wynik w  biegu na 60m(10,34) i rekord życiowy w biegu na 300m młodzików  ustanowiła Kinga Kur – SP 10  .  Kinga należy do kategorii dzieci, więc przyszło jej się zmierzyć  o trzy lata starszymi od siebie zawodnikami. Trzecie miejsce w swojej serii w biegu na 60m zajęła Milena Kaczmarczyk  uczennica IILO.