Ostrołęczanie podczas lekkoatletycznej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu

Lekkoatletyka 18 lipca 2014 Komentarzy

Dobry występ zanotowali ostrołęccy lekkoatleci z OKLA i UKS Siódemka w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Zawody odbyły się w dniach 13-15 lipca.

Daniel Gadomski i trener Dariusz Dąbrowski (UKS Siódemka Ostrołęka)

OKLA Ostrołęka:

Weronika Dworecka w biegu na 800 metrów juniorek młodszych uzyskała czas 2:14.87 (rekord życiowy i rekord klubu) i zajęła dziewiąte miejsce. W tej samej konkurencji Aleksandra Gruz z wynikiem 2:17.21 zajęła dwunastą lokatę i ustanowiła rekord życiowy. Obie zawodniczki to podopieczne trener Marianny Pędzich.
W biegu na 1500 metrów juniorek młodszych Natalia Nowak z czasem 4:47.43 zajęła ósme miejsce, wynik jest jej rekordem życiowym i nowym rekordem klubu.

W biegu na 400 metrów juniorek młodszych Klaudia Borkowska uplasowała się na jedenastej pozycji z wynikiem 59.15 s, jest to jej nowy rekord życiowy. Obie zawodniczki to podopieczne trenera Bartosza Witkowskiego.

Mateusz Boruch prowadzony przez trenera Konrada Szustera w finale konkursu pchnięcia kulą juniorów młodszych (5 kg) uplasował się na siódmej pozycji z wynikiem 16.25 m (nowy rekord życiowy).

Sztafeta 4x400 metrów juniorek młodszych w składzie (Weronika Dworecka, Aleksandra Gruz, Natalia Nowak, Klaudia Borkowska) z czasem 4:02.73 finiszowała na siódmym miejscu, ustanawiając nowy rekord klubu.

UKS Siódemka Ostrołęka:

Z czteroosobowej ekipy najlepiej wypadł Daniel Gadomski, który o ponad sześć sekund poprawił swój rekord życiowy w biegu na 1500m – 4:01,79s. Drugi z reprezentantów Siódemki w tej konkurencji – Karol Kudrzycki także znacznie poprawił swoją „życiówkę”, która wynosi obecnie 4:13,09s. Ostatecznie Daniel zajął szóste, a Karol piętnaste miejsce.

Nieco poniżej oczekiwań wypadli trójskoczkowie. Kornelia Suchecka uzyskała rezultat 10,44m i zajęła siedemnaste, a Konrad Zygmunt z wynikiem 12,14m – osiemnaste miejsce w Polsce.