Ostrołęczanie w finale Orlik Volleymania 2016

Siatkówka 27 czerwca 2016 Komentarzy

Ekipa Szewczyk Ostrołęka, w składzie której wystąpili reprezentanci UKS Olimp oraz OTPS Nike, zajęła 17. miejsce w finale Orlik Volleymania 2016. Zmagania finałowe rozegrane zostały w Kaliszu z udziałem 24 najlepszych drużyn.

Projekt Orlik Volleymania 2016 rozgrywany jest od pięciu lat. Jego celem jest promowanie zasad fair play i aktywnego spędzania czasu wśród młodzieży. Jest to też zachęta do wspólnego organizowania działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

Zespoły, które przeszły przez dwa etapy Orlik Volleymania spotkały się w Kaliszu, by wyłonić najlepszą spośród 24 drużyn. Ekipy podzielono na cztery sześciozespołowe grupy, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do ćwierćfinału.

W gronie najlepszych zespołów znalazła się ekipa Szewczyk Ostrołęka, łącząca zawodników i zawodniczki UKS Olimp i OTPS Nike, w składzie: Alicja Lendzioszek, Aleksandra Lipka, Julia Kaczyńska, Maks Murawski, Jakub Dmochowski i Aleksander Szewczyk. W pierwszym dniu turnieju nie udało się zająć miejsca gwarantującego awans do ćwierćfinału, lecz w drugiej fazie ostrołęczanie pokazali, że potrafią grać w siatkówkę na dobrym poziomie i ostatecznie zajęli 17. lokatę, najwyższą z możliwych w grze o miejsca 17-24.

Zwyciężył zespół Plas Kielce, przed PSP 11 Kędzierzyn-Koźle i Sandecja-Dunajec Nowy Sącz. Ambasadorem VI edycji Orlik Volleymania 2016 był reprezentant Polski Grzegorz Bociek, osobiście pojawił się on na turnieju finałowym w Kaliszu i wręczał nagrody zespołom uczestniczącym w turnieju.