zdjecie 8073

Ostrołęczanie walczyli w Tarczynie

Sporty walki 04 grudnia 2018 0 Komentarzy

Podczas 12. edycji Turnieju Mazovia Cup odbywającego się w Tarczynie i organizowanego przez Polską Federację Kickboxingu, ostrołęcką Victorię reprezentowało pięciu zawodników.

Podczas 12. edycji Turnieju Mazovia Cup odbywającego się w Tarczynie i organizowanego przez Polską Federację Kickboxingu, ostrołęcką Victorię reprezentowało pięciu zawodników.

Jako pierwszy w formule MMA do 84 kg swoją walkę stoczył Przemysław Kujawa, trenujący na co dzień w Różanie. Przegrał on z reprezentantem klubu Fight Fabric Łódź – Krzysztofem Florczakiem i tym samym zajął drugie miejsce.

Najmłodszy zawodnik Patryk Banach, startujący w konkurencji junior kick light z ograniczonym kontaktem do 63 kg, walkę półfinałową wygrał walkowerem poprzez nie stawienie się przeciwnika, w finale zmierzył się Adrianem Sędreckim z Mazura Team Piotrków Trybunalski i kontrowersyjną decyzją sędziów przegrał na punkty.

- Naszym zdaniem był lepszy w tej walce i to on powinien wygrać. Patryk zdobył tym srebrny medal w kick light oraz brązowy medal w konkurencji UFR. Były to pierwsze walki Patryka i pokazał on bardzo duży potencjał - mówi trener Daniel Zaręba.

Kolejnym zawodnikiem startującym w najliczniej obsadzonej konkurencji senior K1 do 81 kg był Filip Falkowski. Już w pierwszej walce trafił na silnego i zdecydowanie bardziej doświadczonego przeciwnika Dawida Zaborowskiego z Mazura Team Piotrków Trybunalski, który to okazał się zwycięzcą całej swojej kategorii. Filip tym razem musiał uznać wyższość swojego rywala.

W kategorii K1 Senior do 60 kg zdecydowanym zwycięzcą został Piotr Kujawa. W finale nie dał szans swojemu przeciwnikowi Łukasz Milewskiemu z Akademii Sztuk Walki Senshi, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

- Piotr walczył nie tylko z przeciwnikiem, ale również z chorobą, tym bardziej należą się ogromne brawa - dodaje trener.

W kategorii K1 Senior do 75 kg dobrze zaprezentował się Patryk Górecki. W walce półfinałowej pokonał zdecydowanie Szymona Wiśniewskiego z Rajewski Team Płock. W finale zmierzył się z Sebastianem Rajewskim również z Rajewski Team Płock, mającym na swoim koncie już osiem walk zawodowych w MMA oraz kilkanaście w K1.

- Patryk nie ustępował rywalowi w żadnym aspekcie walki. Sędziowie orzekli zwycięstwo na punkty Rajewskiego. Jeśli tylko Patryk zacznie regularnie trenować będzie w stanie rywalizować z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Dla Patryka również były to pierwsze walki w swoim życiu. Należy dodać że dla większości naszych zawodników były to pierwsze walki i zaprezentowali się bardzo dobrze - dodaje Zaręba.

Podsumowując wyniki:

Przemysław Kujawa – 2. miejsce MMA kat 84 kg.
Patryk Banach – 2. miejsce kicklight , 3. miejsce UFR kat. 63 kg.
Piotr Kujawa – 1. miejsce K1  kat. 60 kg
Patryk Górecki – 2. miejsce K1 kat. 75  kg

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.