Ostrołęczanki popłynęły po medale w Mławie

Pływanie 29 kwietnia 2016 Komentarzy

W dniach 23-24 kwietnia zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka brały udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Klub reprezentowały Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska i Martyna Werpachowska. Jak im poszło?

Podopieczne Andrzeja Pyskło w swoich startach zdobyły w sumie jedenaście medali (osiem złotych, dwa srebrne i jeden brązowy). Gwiazdą imprezy była Maria Murawska - zdobyła ona złote medale na dystansach 50 m stylem motylkowym (rekord życiowy - 29.73),  50 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym (rekord życiowy - 2:13.61), 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem dowolnym. Pięć zwycięstw dało jej oczywiście tytuł najlepszej zawodniczki z rocznika 2003.

Równie dobry występ zanotowała Magda Kowalska. Zdobyła ona pięć medali, z czego trzy złote (50 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem dowolnym) oraz dwa srebrne (50 m stylem motylkowym i 100 m stylem motylkowym). Kowalska została najlepszą zawodniczką rocznika 2004 podczas mławskich zawodów.

Brązowy medal i nowy rekord życiowy na dystansie 50 m stylem grzbietowym to dorobek Mai Obrębskiej. Martyna Werpachowska tym razem była poza podium, lecz zyskała nowe doświadczenie. UKS Piątka Ostrołęka uplasował się na siódmym miejscu w klasyfikacji drużynowej w stawce 31 startujących klubów.