Ostrołęka: Mistrzostwa Polski w kabaddi. Grali też Kurpie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Inne 12 marca 2022 0 Komentarzy

Ostrołęka to gospodarz Mistrzostw Polski w kabaddi halowym. Ten niecodzienny sport, w Polsce dopiero raczkujący, zagościł w hali im. Arkadiusza Gołasia. Było widowiskowo, a kibice, którzy pojawili się w hali, mogli poznać zasady zupełnie nowej dla siebie gry. Może także złapią bakcyla i sami spróbują zagrać?

Kabaddi to zespołowa gra indyjska, znana od około 4 tysięcy lat, popularna w południowej Azji, rozpowszechniona też w Azji południowo-wschodniej, w Japonii i Iranie. W Polsce jeszcze tak popularna nie jest, o czym świadczy fakt, że w mistrzostwach w Ostrołęce wzięły udział trzy ekipy. Ale wśród nich była drużyna Kabaddi Kurpie - kibice mieli więc kogo wspierać. Słychać to było podczas meczów kurpiowskiej drużyny, gdy doping był głośny.

Mam nadzieję, że kabaddi to sport przyszłościowy, to dobra okazja do rywalizacji między drużynami po okresie covidowym

- powiedział na otwarcie turnieju starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który również dopingował Kurpiów z trybun.

Przy samym wejściu do hali im. Gołasia pojawiła się ściągawka dla kibiców, pokazująca jak się gra w kabaddi. Drużyna ma siedmiu zawodników, jeden zawodnik bierze udział w ataku. Atakujący w strefie drużyny przeciwnej ma na atak 30 sekund, musi dotknąć zawodnika obrony i wrócić na swoją połowę. Z kolei obrona musi nie dać się dotknąć, a także złapać przeciwnika na swojej połowie. Kontakt oznacza zseejście poza boisko.

Gdy obrońca schodzi, oznacza to 1 pkt dla atakujących. Gdy atakujący jest złapany - 1 pkt dla broniących. Mecz trwa dwie połowy po 20 minut.

Wyniki: Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Kabaddi Kurpie. Miejsce drugie zajęła drużyna Warsaw Giants, a mistrzem kraju został zespół Warsaw Titans. Poszczególne mecze zakończyły się rezultatami:

  • Warsaw Giants-Kabaddi Kurpie 57:32;
  • Kabaddi Kurpie - Warsaw Titans 28:79;
  • Warsaw Titans - Warsaw Giants 51:42;

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.