zdjecie 1166
zdjecie 1166

Ostrołęka zorganizuje Mistrzostwa Polski urzędników

Piłka nożna 26 czerwca 2017 0 Komentarzy

Siódma edycja Mistrzostw Polski Urzędów Wojewódzkich w piłce nożnej odbędzie się w Ostrołęce. Zawody zaplanowano już na najbliższy weekend. Na obiektach przy ulicy Witosa zaprezentują się zespoły z kilkunastu województw.

Ubiegłoroczne mistrzostwa kraju odbyły się w Zamościu, reprezentacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zajęła w nich trzecie miejsce, a w kadrze znalazło się miejsce dla trzech zawodników z Ostrołęki, byli to: Mirosław Czaplicki (Wydział Polityki Społecznej), Marcin Grabowski (Kierownik Delegatury UW) i Grzegorz Sikora (Biuro Informatyki i Rozwoju Systemów Informatycznych).

- Już podczas poprzedniej edycji rzuciłem hasło, by kolejne mistrzostwa odbyły się w Ostrołęce. Propozycja zyskała aprobatę kolegów z różnych urzędów w kraju i tym samym siódme Mistrzostwa Polski zawitają do naszego miasta. Będą to dwa dni ciekawego futbolu - mówi Marcin Grabowski, kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce.

Przyjazd ekip do Ostrołęki zaplanowano na piątek 30 czerwca, wtedy też odbędzie się losowanie grup - zespoły podzielone zostaną na trzy grupy, w tym dwie pięciozespołowe i jedną czterozespołową. Do rywalizacji przystąpią urzędnicy z następujących województw: mazowieckie, śląskie, wielkopolskie, małopolskie, dolnośląskie, łódzkie, pomorskie, lubelskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i lubuskie.

Pierwsze mecze zaplanowano na sobotę 1 lipca o godz. 9.00. Mecze odbywać się będą na czterech boiskach: dwóch wyznaczonych na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz dwóch na głównej płycie stadionu - oczywiście przy ul. Witosa 1 w Ostrołęce. Pierwszego dnia zmagań obejrzymy mecze grupowe, ćwierćfinały oraz półfinały. W niedzielę 2 lipca od godz. 9.00 zobaczymy mecze o 7. miejsce, 5. miejsce, 3. miejsce i mecz o 1. miejsce. Odbędzie się także mecz pokazowy ostrołęckich urzędników. Finał odbędzie się o godz. 11.15, a zakończenie turnieju i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 12.00.

Organizatorem turnieju jest Mazowiecki Urząd Wojewódzki we współpracy z Urzędem Miasta Ostrołęki. Patronat nad zawodami objął minister spraw wewnętrznych i administracji. Patronem medialnym zawodów będzie portal eOstroleka.pl. Relacje i zdjęcia z turnieju znajdziecie w naszym serwisie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.