Otwarte Mistrzostwa Mazowsza U18 i U20. Cztery medale Siódemki

Lekkoatletyka 14 czerwca 2022 0 Komentarzy

11 i 12 czerwca odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Mazowsza Juniorów. Zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka zdobyli 2 złote, srebrny i brązowy medal.

Mistrzynią naszego województwa w trójskoku w kategorii U-20 została Nikolina Dziadak, która wynikiem 11,89m ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Nikolina startowała także w skoku w dal, gdzie zdobyła medal srebrny – 5,10m.

Mistrzynią została także Małgorzata Wierzbowska, która wygrała bieg na 3000m w kategorii U-18 z wynikiem 11:06,21s. Małgosia startowała również na 1500m, gdzie osiągnęła czas 5:05,45s. W obu startach zabrakło kilkanaście setnych sekundy do rekordów życiowych.

zdjecie

Brązowy medal w trójskoku w kategorii U-20 zdobyła Wiktoria Pyskło – 11,12m, która startowała także w skoku w dal – 4,95m (5 miejsce).

W zawodach wystąpili także Karol Rogoziński – 2:00,05s w biegu na 800m (rekord życiowy) oraz Artur Mrozek – 4:45,27s na 1500m, dla którego był to debiut na tym dystansie.

Źródło: UKS Siódemka Ostrołęka