PAF Płońsk bez szans w starciu z ostrołęcką Koroną

Piłka nożna 07 listopada 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała PAF Płońsk 3:1 w starciu 14. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Wygrana nie przyszła jednak ostrołęczanom łatwo, gdyż najsłabsza ekipa okręgówki postawiła trudne warunki gry i po pierwszych 45 minutach wynik był korzystny dla gości.

Wszystko za sprawą Damiana Wierzbowskiego, który w 26. minucie wykorzystał jedną z nielicznych sytuacji podbramkowych jakie stworzyła ekipa z Płońska. Jednak to Korona była stroną przeważającą, lecz podopieczni Michała Robaszkiewicza razili nieskutecznością. Zupełnie inaczej było jednak w drugiej połowie - Korona nadal narzucała swój styl gry, a przy okazji poprawiła skuteczność, co zaowocowało zdobyciem trzech goli.

Do wyrównania w 54. minucie doprowadził Krzysztof Szymański, strzelił on jeszcze gola w ostatniej minucie meczu, ustalając wynik na 3:1. Drugą bramkę w 72. minucie dorzucił Dariusz Jastrzębski. Dla Korony było to ósme zwycięstwo w tym sezonie, z kolei PAF Płońsk zanotował dwunastą porażkę.

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej podopieczni Michała Robaszkiewicza rozegrają za tydzień 14 listopada w Pułtusku. Rywalem będzie tamtejsza Nadnarwianka.

KORONA Ostrołęka - PAF Płońsk 3:1 (0:1)
Szymański 54, 89, Jastrzębski 72 - Wierzbowski 26

Korona: Szczechowiak - Dąbrowski, Dzbeński, Gawrych (88' Karczewski), Górski (82' Jóźwiak), Jastrzębski, Nosek (63' Kubat), Pełtak, Stachowicz, Staszczuk (63' Majewski), Szymański.