Park wodny i hala im. Gołasia: Ile osób skorzystało z obiektów w 2019 roku?

Inne 15 czerwca 2020 0 Komentarzy

Ile osób w 2019 roku korzystało z Parku Wodnego Aquarium i hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia? Poznaliśmy najnowsze statystyki, które zawarto w raporcie o stanie miasta Ostrołęki za ubiegły rok.

Ile osób w 2019 roku korzystało z Parku Wodnego Aquarium i hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia? Poznaliśmy najnowsze statystyki, które zawarto w raporcie o stanie miasta Ostrołęki za ubiegły rok.

Park Wodny Aquarium

W 2019 roku z usług Parku Wodnego skorzystało około 223 212 klientów. Wśród użytkowników znalazły się osoby indywidualne, zorganizowane grupy szkolne, grupy z zakładów pracy, czy też młodzi sportowcy trenujący różne dyscypliny sportu.

Hala im. A. Gołasia

Obiekt wykorzystywany jest różnorodnie. Przeważającą liczbę godzin spędza na nim młodzież ostrołęckich szkół w ramach lekcji wychowania fizycznego. W dalszej kolejności korzystają z niego członkowie stowarzyszeń sportowych i autonomicznych sekcji sportowych oraz pracownicy zakładów pracy i osoby indywidualne. Oprócz zajęć sportowych w hali organizowane są koncerty muzyczne, międzynarodowe i ogólnopolskie zawody sportowe, turnieje tańca towarzyskiego, różnorodne targi oraz masowe imprezy okolicznościowe (religijne, kulturalne, itp.).

Przychód, jaki hala wygenerowała w 2019 roku, opiewa na łączną kwotę 130 164,79 zł.

Szkolne zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na hali od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Szkoły korzystają z sali głównej, sali sportów walki, siłowni, stołów do tenisa stołowego, szatni i sprzętu ruchomego dostępnego na obiekcie. Placówki korzystające z obiektu to: I LO, II LO, II SLO, Gimnazjum i Liceum Klasyczne, SP nr 2, ZSZ nr 4.

Poza szkołami, z obiektu korzystały w 2019 roku również: kluby i stowarzyszenia sportowe – 15, zakłady pracy i instytucje – 5.

Łącznie z sali głównej skorzystało 72 145 osób, w tym 46 755 osób ze szkół oraz 25 390 osób z klubów sportowych, stowarzyszeń i zakładów pracy. Z sali sportów walki skorzystało natomiast 18 009 osób, w tym 9 550 osób ze szkół oraz 8 459 osób z klubów sportowych, stowarzyszeń i zakładów pracy. Z siłowni korzystały kluby sportowe, łącznie skorzystało 2 385 osób. Ponadto z siłowni, salki sportów walki, tenisa stołowego oraz ringu korzystały osoby indywidualne – 934 osoby w roku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.