Pechowa porażka Unii Basket 2005 (zdjęcia)

Koszykówka 30 października 2017 0 Komentarzy

Koszykarki MUKS Unia Basket Ostrołęka z rocznika 2005 poniosły pechową porażkę w rozgrywkach ligi mazowieckiej. Podopieczne trenera Tomasza Pierzchały uległy u siebie La Basket Warszawa 60:61. Oba zespoły zaprezentowały jednak ogromną wolę walki do ostatnich sekund meczu.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała problemów w niedzielnym spotkaniu rozgrywanym w sali ZSZ 3 przy ul. Jaracza. Ostrołęczanki przeważały i zasłużenie prowadziły 18:7. Od drugiej kwarty przyjezdne rozpoczęły jednak odrabianie strat - na półmetku meczu przewaga Unii Bakset była jednak bezpieczne - 32:22.

Kolejne pięć punktów koszykarkom La Basket udało się odrobić w trzeciej kwarcie, a w czwartej zadecydował ten jeden punkt - wynik 15:21 sprawił, że w końcowym rezultacie La Basket miało o jeden punkt więcej od Unii Basket. Zespół gospodyń nie ustrzegł się błędów, ale taka lekcja również jest w sporcie potrzebna.

MUKS Unia Basket Ostrołęka – UKS LA Basket Warszawa 60:61 (18:7, 14:15, 13:18, 15:21)

Unia Basket: Julia Glinka-8, Marta Godzieba-4, Patrycja Żebrowska, Oliwia Mateuszczyk-4, Julia Niedźwiecka-2, Natalia Szkółka-5, Julia Perzanowska-2, Alicja Pierzchała-8, Wiktoria Woźniak, Zuzanna Stryjewska, Dominika Korczakowska-15, Julia Hyjek-17. Trener: Tomasz Pierzchała.