Pekpol lepszy od Huraganu w I lidze juniorów [ZDJĘCIA]

Siatkówka 19 września 2013 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka pokonał Huragan Wołomin 3:1 w meczu pierwszej kolejki siatkarskiej I ligi mazowieckiej juniorów. Podopieczni Włodzimierza Nowaczyka byli wyraźnie lepsi od gości i tylko dzięki prostym błędom nie wygrali bez straty seta.

Juniorzy ostrołęckiego Pekpolu nie grali przed sezonem żadnych sparingów, stąd widoczny był jeszcze brak zgrania, pojawiały się także proste błędy. Gracze trenera Nowaczyka pokazali jednak, że drzemie w nich spory potencjał i gdy wyeliminują mankamenty mogą stać się groźną drużyną nawet dla ligowych faworytów.

Huragan, trenowany przez byłego siatkarza klubów Plus Ligi - Macieja Alancewicza, zdołał zwyciężyć jedynie w drugim secie. W pozostałym pewnie wygrywali gospodarze i to oni cieszyli się po meczu z pierwszych ligowych punktów. Warto nadmienić, iż mecz obejrzało około 50 kibiców, co pokazuje jak ważną dyscypliną - również w wykonaniu juniorskim - jest siatkówka w naszym mieście.

Następny mecz juniorów ostrołęckiej drużyny odbędzie się 22 września (niedziela) o godzinie 12.00 w sali ZSZ nr 1 w Ostrołęce przy ul. 11 listopada 20. Rywalem gospodarzy będzie Metro II Warszawa.

Pekpol Ostrołęka - Huragan Wołomin 3:1 (25:23, 21:25, 25:17, 25:22)

PEKPOL: Brzostek, Grochocki, Cichowski, Pawłowski, Damięcki, Gaładyna, Murzyn (libero) oraz Kwiatkowski.
HURAGAN: Grabowski, Bartnik, Giska, Szpański, Dobkowski, Bujniak, Kruk (libero) oraz Szulc, Oniszk, Sześciórka.