Pekpol pauzował i go wyminęli

Siatkówka 21 listopada 2010 Komentarzy

Pekpol nie grał i spadł na dziewiąte miejsce w tabeli. Dodajmy, że ostatnie bezpieczne, dlatego teraz biało-czerwoni muszą się wziąć w garść i zacząć od zwycięstwa ze Spałą - czytamy na www.pekpol.net...

Pekpol nie grał i spadł na dziewiąte miejsce w tabeli. Dodajmy, że ostatnie bezpieczne, dlatego teraz biało-czerwoni muszą się wziąć w garść i zacząć od zwycięstwa ze Spałą.

W 10. kolejce największą niespodzianką była porażka lidera z Suwałk, który gładko przegrał z szóstym w tabeli Treflem Gdańsk. Suwalscy siatkarze nie wytrzymali presji, jaka została utworzona wobec nich w związku z serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Mimo porażki Ślepsk nadal zajmuje pozycję lidera ligi.

W kolejnym meczu na szczycie BBTS Bielsko-Biała pokonał Rajbud Gorzów Wielkopolski 3:1. Zwycięstwo to pozwoliło bielszczanom na awans na pozycję wicelidera. Najniższy stopień podium zajmuje właśnie Rajbud.

W pozostałych spotkaniach dużą niespodziankę sprawił Energetyk Jaworzno, który urwał punkt Jadarowi Radom. Widać, że "energetyczni" łapią dobrą formę, która pozwoli im na skuteczniejszą walkę o utrzymanie.

Źle się dzieje w Orle Międzyrzecz. Przed meczem z Jokerem Piła klub opuściło kolejnych trzech zawodników, w tym tygodniu mają odejść kolejni. To oznacza, że Orzeł stoi na skraju wycofania się z ligi. Chyba, że będą grać juniorami, ale wtedy takie sety jak ten z Jokerem (przegrany do 10) będą mogły być codziennością. A szkoda by było...

Dziesiątej porażki doznał SMS Spała, który ma jeden z najsłabszych roczników od lat i regularnie zbiera baty w I lidze w tym sezonie. W dziesięciu spotkaniach ich dorobek to...trzy sety. Nie ukrywamy, że mamy nadzieję na to, że za tydzień ten dorobek się nie powiększy.

Głodnych siatkarskich emocji zapraszamy jutro na godzinę 20:00 do sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce przy ul. Hallera. Kadeci Pekpolu Ostrołęka podejmą w spotkaniu I ligi mazowieckiej drużynę Wilgi Garwolin.

Źródło: pekpol.net