Pekpol zagra o Puchar Burmistrza Hajnówki

Siatkówka 24 sierpnia 2012 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka w sobotę i niedzielę rozpoczyna okres sparingów przed sezonem 2012/13. Podopieczni Andrzeja Dudźca zagrają w Turnieju o Puchar Burmistrza Hajnówki, mierząc się na Podlasiu z czterema drużynami drugoligowymi.

Pekpol Ostrołęka w sobotę i niedzielę rozpoczyna okres sparingów przed sezonem 2012/13. Podopieczni Andrzeja Dudźca zagrają w Turnieju o Puchar Burmistrza Hajnówki, mierząc się na Podlasiu z czterema drużynami drugoligowymi.
Rywalami biało-czerwonych będą kolejno: Avia Świdnik, AKS Łódź, MOS Wola Warszawa i gospodarze, Pronar Parkiet Hajnówka.

AVIA ŚWIDNIK to ekipa znana ostrołęckim siatkarzom, bowiem graliśmy z nimi w rozgrywkach I ligi w sezonie 2010/11. Wtedy w Ostrołęce wygraliśmy 3:0 (kapitalny mecz, jeden z setów wygrany 25:9 i seria czternastu świetnych zagrywek Mariusza Kuczki!), a na wyjeździe wygrali świdniczanie, również 3:0. Drużyna prowadzona przez grającego trenera Marcina Jarosza to mieszanka młodości i doświadczenia, tę drugą grupę stanowi oprócz trenera Jarosza m.in. były zawodnik Pekpolu, Piotr Milewski oraz Jakub Guz czy też Michał Stępień. Drużyna w nowym sezonie ma walczyć o awans do I ligi.

AKS ŁÓDŹ to tegoroczny beniaminek II ligi. W walce o awans pokonali po barażach Orła Międzyrzecz. Nie znamy obecnego składu łódzkiej ekipy, ale zapewne pozostało w nim kilku kluczowych siatkarzy, którzy pomogli wywalczyć awans. Do takich zaliczali się m.in. była podpora I-ligowego Pronaru Hajnówka Rafał Matusiak, rozgrywający Wojciech Blomberg (syn trenera gospodarzy, Pawła) – niegdyś siatkarz Delecty Bydgoszcz, rozgrywający Łukasz Kałużny a także atakujący Michał Kramarys, były kadrowicz w siatkówce plażowej.

MOS WOLA WARSZAWA to były rywal Pekpolu z czasów drugiej ligi. Wtedy jednak był to „Szulc team”, oparty na Piotrze Szulcu i jego doświadczonych kolegach oraz zdolnych juniorach z MOS-u (np. Michał Żurek, obecny libero Indykpolu AZS Olsztyn). Teraz ekipa z Warszawy jest oparta tylko na zdolnej młodzieży i kreuje młodych chłopaków do gry w wyższych ligach. W zeszłym sezonie występował w MOS-ie m.in. wychowanek naszego klubu, Mateusz Osiecki.

PRONAR PARKIET HAJNÓWKA chce wrócić do I ligi, o co postara się trener Paweł Blomberg. Pomoże mu w tym Artur Żyliński, który ostatnie dwa sezony spędził w Pekpolu Ostrołęka. Klub zasilony został również przed dwóch innych pierwszoligowców – rozgrywającego Wojciecha Raneckiego z KPS Jadaru Siedlce i środkowego Kacpra Bielickiego z Jokera Piła. W poprzednim sezonie Pronar w lidze był drugi, tym razem celem jest pierwsza lokata a sparingi z pierwszoligowcami mają tylko pomóc w tym, żeby dobrze przygotować się do sezonu.

[źródło: pekpol.net]

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.