Pewna wygrana na wyjeździe. Volley nie zawiódł

Siatkówka 24 lutego 2023 0 Komentarzy

SPS Volley Ostrołęka zanotował kolejne zwycięstwo w I lidze mazowieckiej seniorów - w piątkowy wieczór pewnie pokonał na wyjeździe IŁ Capital IProArt Huragan VC Stare Babice 3:0.

Volley bardzo dobrze rozpoczął piątkowe spotkanie, wychodząc na prowadzenie 4:1. Przewaga Volleya utrzymywała się po kolejnych akcjach (8:4, 11:6, 18:12). Pierwsza odsłona była pod kontrolą podopiecznych Arkadiusza Piasty i skończyła się wynikiem 25:21.

W drugim secie było bardziej wyrównanie (5:5, 9:9, 12:12), ale w końcówce ostrołęczanom udało się odskoczyć na kilka punktów - 22:17. Patryk Brzostek zakończył seta efektownym atakiem po skosie. Wynik - 25:20.

Trzecią odsłonę Volley zaczął lepiej (5:2) i przewaga systematycznie powiększała się. W pewnym momencie zrobiło się nawet 19:9 dla ostrołęczan i stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Ostrołęki. W końcu wybrzmiał "ostatni" i przy wyniku 25:16, a w całym meczu 3:0, siatkarze Volleya mogli świętować.

Volley ma za sobą 14 meczów, z których wygrał 12 i z 35 punktami na koncie zajmuje obecnie... pierwsze miejsce w tabeli - przynajmniej do niedzieli, gdy swój mecz rozegra Polcanex Kobyłka. Choć liczymy na niespodziankę i dłuższe zadomowienie się Volleya w fotelu lidera.