Piątka Ostrołęka na zawodach w Mławie. Dobre wyniki i... miła niespodzianka

Pływanie 28 września 2022 0 Komentarzy

W sobotę 24 września klub UKS Piątka Ostrołęka uczestniczył w II Ogólnopolskich Sztafetowych Zawodach Pływackich pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego i Prezesa WMOZP Pawła Słomińskiego. UKS Piątka popłynęła w składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz, Hanna Wawrzyńska, Lena Łozińska, Wiktoria Tupacz, Antoni Golan oraz Marcel Łoziński.

Gościem specjalnym na zawodach w Mławie był Konrad Czerniak - Wielokrotny medalista MP, ME, uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) oraz w Rio de Janerio (2016).

Najmłodsi pływacy ostrołęckiego klubu po raz pierwszy brali udział w wyścigu sztafet mix (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) w kategorii 10 lat i młodsi, zdobywając jeden medal złoty na 4 x 25 m stylem dowolnym z czasem 1:14,68 oraz jeden medal srebrny na 4 x 25 m stylem zmiennym z czasem 1:31,70. Sztafeta popłynęła w składzie: Zuzanna Zecer, Hanna Wawrzyńska, Marcel Łoziński, Antoni Golan.

zdjecie

Wyniki indywidualne:

• Zuzia zdobyła dwa złote medale na 25 m stylem grzbietowym z czasem 18,99 i na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,13 oraz dwa medale srebrne na 25 m stylem dowolnym z czasem 16,65 oraz na 50 m stylem klasycznym 46,42 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 młoda pływaczka z dorobkiem 558 punktów zajmuje pierwsze miejsce.
  • Oliwia zdobyła jeden złoty medal na 50 m stylem stylem motylkowym z czasem 32,51 (rekord życiowy) oraz jeden medal srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,92. W klasyfikacji końcowej rocznika 2008 za dwa najlepsze starty z dorobkiem 871 punktów zajmuje drugie miejsce.
  • Antek zdobył dwa złote medale na 25 m stylem grzbietowym z czasem 20,38 i na 50 m stylem dowolnym z czasem 17,96 oraz medal srebrny na 50 m stylem grzbietowym z czasem 43,91. W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 za dwa najlepsze starty z dorobkiem 260 punktów zajmuje trzecie miejsce.
  • Hania zdobyła jeden medal brązowy na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,36 oraz czwarte miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 20,68. W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 zajmuje ona trzecie miejsce.
  • Marcel zdobył jeden medal srebrny na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,80 oraz piąte miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 23,37
  • Wiktoria wystartowała na 50 m stylem grzbietowym z czasem 44,20 zajmując czwarte miejsce oraz na 50 m stylem dowolnym z czasem 37,64 - szóste miejsce.
  • Lena wystartowała na 50 m stylem dowolnym i z czasem 41,68 zajęła piętnaste miejsce.

- Pod koniec zawodów bardzo miła niespodzianka spotkała trenera Andrzeja Pyskło, który po losowaniu nagród dla trenerów otrzymał Voucher na kwotę 1000 zł. Zawodnicy UKS Piątki Ostrołęka zdobywając 13 medali pokazali że medale są dla nich bardzo istotne,ale ważniejsze dla tych dzieciaków jest to,że mogą robić coś,co sprawia im przyjemność i satysfakcję udziału w zawodach sztafetowych - relacjonuje UKS Piątka.