Piątka Ostrołęka na zawodach w stolicy. Padły rekordy!

Pływanie 19 marca 2024 2 Komentarze

W sobotę 16 marca zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w IV eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla dzieci w ramach programu Od Młodzika do Olimpijczyka, które odbyły się na pływalni 25 m Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM w Warszawie.  W zawodach wzięło udział ponad 750 zawodniczek i zawodników z 76 klubów pływackich w tym 8-osobowa grupa zawodników UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer, Hanna Wawrzyńska, Helena Żerańska, Łucja Tomczak, Lena Łozińska, Antoni Golan, Lena Łozińska oraz Antoni Opęchowski.

Jak poszło pływakom Piątki Ostrołęka?

zdjecie

• Zuzia zdobyła dwa złote medale - na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05,96 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1;10,90
  • Antek zdobył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:16,85 (rekord życiowy) oraz zajął jedenaste miejsce na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:22,58;
  • Hania zajęła dwa czwarte miejsca - na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:15,63 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:25,99 (rekord życiowy);
  • Hela zajęła piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 40,72 (rekord życiowy) oraz szóste miejsce na 50 m stylem klasycznym z czasem 47,17 (rekord życiowy);
  • Łucja zajęła piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,89(rekord życiowy) oraz czternaste miejsce na 50 m stylem klasycznym z czasem 50,01;
  • Marcel zajął piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 42,06(rekord życiowy) oraz siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,36 (rekord życiowy);

zdjecie

- Gratulujemy wszystkim zawodnikom i cieszymy się bardzo że na szesnaście startów zawodnicy poprawili trzynaście rekordów życiowych, gdzie po raz kolejny udowodnili że należą do czołówki zawodników w swoim roczniku. Na duże wyróżnienie zasługuje wynik młodej pływaczki z rocznika 2013 Hani Wawrzyńskiej, która poprawiła swój rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym o ponad osiem sekund.Brawo Hania! - podsumowują trenerzy.