Piątka Ostrołęka z dziewięcioma medalami

Pływanie 01 grudnia 2021 0 Komentarzy

W sobotę 27 listopada pływacy UKS Piątka Ostrołęka zdobyli 9 medali na XXIII Grand Prix Ciechanowa pod Patronatem Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. W zawodach uczestniczyło około 200 zawodniczek i zawodników z 24 klubów Mazowsza.

Piątka popłynęła w składzie: Zuzia Zecer, Oliwia Charewicz, Natalia Skórzewska, Antonina Szczubełek, Maja Szukiewicz oraz Antoni Golan.

• Zuzia Zecer zdobyła trzy złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,74 i na 50 m stylem motylkowym z czasem 39,31 oraz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:31,84 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 młoda pływaczka zdobywając 713 punktów zajęła pierwsze miejsce.
  • Oliwia Charewicz zdobyła trzy medale, w tym dwa srebrne na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05,34 i na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:22.10 (rekord życiowy), jak również brązowy medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:17,91.
  • Antoni Golan zdobył jeden medal srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 38,52 oraz jeden medal brązowy na 50 m stylem grzbietowym z czasem 47,74
  • Antonina Szczubełek zdobyła jeden medal srebrny na 50 m stylem motylkowym z czasem 44,36 oraz była piąta na 50 m stylem klasycznym i szósta na 100 m stylem zmiennym.

- Z dobrej strony pokazały się Natalia i Maja poprawiając w swoich startach rekordy życiowe - poinformował klub.