Piątka Ostrołęka: Zuzia i Oliwia z medalami w stolicy

Pływanie 07 czerwca 2021 1 Komentarz

W dniach 4-5 czerwca 2021 roku zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka Zuzanna Zecer oraz Oliwia Charewicz wystartowały w Otwartych Letnich Mistrzostwach Warszawy w pływaniu, które odbyły się na pływalni Warszawianka - Park Wodny. Do dwudniowych zawodów zgłosiło się ponad 450 zawodniczek i zawodników reprezentujących 60 klubów.

Zuzia Zecer wywalczyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 42,67 oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 38,54. W klasyfikacji zawodniczek 9-letnich ostrołęcka pływaczka zajęła trzecie miejsce.

Oliwia Charewicz wywalczyła złoty medal na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:25,26 (rekord życiowy) oraz dwa razy była czwarta na 50 m stylem dowolnym z czasem 30,76 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:22,94 a dziewiąte miejsce zajęła na 50 m stylem motylkowym z czasem 35,10. W klasyfikacji zawodniczek 13-letnich Oliwia zajęła piąte miejsce.

Prawdziwą klasę nasze zawodniczki pokazały jednak w swoich ulubionych konkurencjach, jaką jest bez wątpienia dla Oliwii styl dowolny, dla Zuzi styl motylkowy. Cieszymy się ogromnie ze zdobytych medali i pozytywnie patrzymy w przyszłość