Piątka popłynęła o Puchar Ursusa! Drużynowo drugie miejsce

Pływanie 01 grudnia 2023 2 Komentarze

Zawodnicy UKS Piątki Ostrołęka uczestniczyli VI Ogólnopolskich zawodach o Puchar Ursusa pod patronatem burmistrza Bogdana Olesińskiego, które odbyły się w sobotę 25 listopada na pływalni OSiR Ursus Warszawa.

Reprezentacja UKS Piątki Ostrołęka składała się z szóstki najmłodszych zawodników. Wystąpili:

zdjecie

Hania zdobyła dwa złote medale - na 50 m stylem dowolnym z czasem 37,18 oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 43,59. W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 pływaczka z dorobkiem 428 punktów zajęła drugie miejsce.

Łucja również zdobyła dwa złote medale - na 50 m stylem dowolnym z czasem 38,53 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,42 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 Łucja z dorobkiem 370 punktów zajęła pierwsze miejsce.

Hela zdobyła dwa srebrne medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 40,45 oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48,08 W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 młoda pływaczka z dorobkiem 327 punktów zajmuje drugie miejsce.

Marcel zdobył dwa złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,94 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 44,66 (rekord życiowy). W klasyfikacji rocznika 2014 młody pływak z dorobkiem 297 punktów zajął pierwsze miejsce.

Olek zajął dwa czwarte miejsca - na 25 m stylem dowolnym z czasem 20,12 oraz na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,92. Tosia - najmłodsza zawodniczka ostrołęckiego klubu - wystartowała na 25 m stylem dowolnym z czasem 30,28 (rekord życiowy).

W zawodach udział wzięło ponad 160 zawodniczek i zawodników z 16 klubów Mazowsza. W klasyfikacji medalowej z dorobkiem ośmiu medalu klub UKS Piątka Ostrołęka zajął wysokie drugie miejsce. Klub podsumowuje: - Bardzo się cieszymy ze zdobytych medali a szczególnie należą się brawa zawodnikom za niesamowite emocje i zaciętą walkę do końca.