Pięć medali dla Fight Academy! Udany start w Mińsku Mazowieckim (zdjęcia)

Sporty walki 15 stycznia 2019 0 Komentarzy

W sobotę 12 stycznia reprezentanci Fight Academy Ostrołęka wzięli udział w VII Mistrzostwach Polski Sztuk Walki Federacji WKSF w Mińsku Mazowieckim. Do domu wrócili z pięcioma medalami: dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym.W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami walki.

- Stoczyliśmy mnóstwo walk co na pewno zaprocentuje doświadczeniem i wynikami w kolejnych zawodach.
Świetne walki stoczyli nasi kadeci Szymon Orzoł i Paweł Ostrowski którzy mimo małego doświadczenia walczyli jak starzy wyjadacze, obaj bardzo dobrze rokują na przyszłość - podkreśla Arkadiusz Ludwiczak.

Najwięcej walk, bo aż sześć, stoczył tego dnia Kornel Dębowski który wyczyścił swoją kat wzrostową -135cm w finale tocząc wyrównaną, lecz nieznacznie przegraną walkę. Podobnie było w wyższej kat wzrostowej -145cm gdzie do finału także szedł jak burza pokonując dużo wyższych rywali. W finale niestety uległ rywalowi i z zawodów wrócił z dwoma srebrnymi medalami.

Ewelina Peczyńska nie dała szans swojej rywalce w finale pokonując ją bardzo wysoko na punkty i zdobyła złoty medal. Ale to nie wszystko...

- Bardzo zadowolony jestem z występu Tomasza Orzoła, który mimo debiutu zaprezentował się wyśmienicie w kat K1 -80kg tocząc wyrównana walkę i przegrywając niejednogłośną decyzją sędziów z dużo młodszym i bardziej doświadczonym ringowo rywalem. Tomek wystartował na zawodach "dla zabawy", jednak mam nadzieje, że zaszczepiła się mu żyłka zawodnicza i zobaczymy go jeszcze w rywalizacji - mówi trener Ludwiczak.

Bez medalu wrócił Radosław Białobrzewski, jednak stoczył tego dnia bardzo dużo walk co zaprocentuje zdobytym doświadczeniem.

Kolejne wyzwanie już w sobotę 19 stycznia na gali "Pałuska Kickboxing Night" w Suwałkach gdzie zawalczą bardziej doświadczeni zawodnicy Fight Academy. Rafał Modzel stoczy pojedynek z miejscowym zawodnikiem w kat -81kg (walka półzawodowa), natomiast w zawodowym starciu Piotr Golon podejmie bardzo mocnego rywala Rafała Kamińskiego z Panzer Sejny także w formule K1 - 81kg.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.