Pięć medali OKKK na Pucharze Europy w Sosnowcu

Sporty walki 30 listopada 2014 Komentarzy

29 listopada w Sosnowcu odbył się Puchar Europy juniorów i młodzików w karate kyokoushin. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z 18 krajów Europy. Ostrołękę reprezentowała pięcioosobowa grupa karateków.

Świetnie spisał się Michał Wiśniewski, który w kumite (walka) w kategorii do 60 kg zajął pierwsze miejsce wśród młodzików. Na drugim stopniu podium stanęła juniorka Beata Opęchowska - sukces wywalczyła w kumite (walka) w kategorii do 65 kg. Dwa medale zdobył Aleksander Krajanowski - drugie miejsce kata oraz trzecie miejsce kumite wśród juniorów w kategorii do 60 kg.

Medal zdobył również Krzysztof Czerkas, który jako junior był trzeci w kategorii do 60 kg w kumite (walka). Kierownikiem i trenerem ostrołęckiej drużyny był sensei Wiesław Orzoł.