zdjecie 3958

Pięć medali WOPR-OS na Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 20 października 2015 Komentarzy

17 października w Ozorkowie odbyła się druga runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka pokazali się w tych zawodach z bardzo dobrej strony, zdobywając pięć medali.

17 października w Ozorkowie odbyła się druga runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka pokazali się w tych zawodach z bardzo dobrej strony, zdobywając pięć medali.

Fantastyczny start odnotował Hubert Nakielski, który zdobywając cztery medale (3 złote i srebrny) został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior młodszy. Ponadto Hubert podczas swoich startów ustanowił dwa nowe rekordy Polski: na 50 m ratowanie manekina z czasem 32,67 s oraz na 100 m ratowanie z pasem z czasem 1,02,65 s. W pozostałych swoich startach Nakielski zdobył złoty medal na 100 m kombinowane z czasem 1,12,88 ustanawiając swój nowy rekord życiowy i wyprzedzając kolejnego zawodnika o prawie 10 sekund. W tej konkurencji do nowego rekordu Polski zabrakło mu zaledwie 0,21 sekundy. Kolejny rekord życiowy Hubert ustanowił na 100 m ratowanie w płetwach, zdobywając srebrny medal z czasem 57,68 s tracąc do złotego medalu zaledwie 0,29 sekundy.

W trakcie zawodów z dobrej strony pokazał się Dawid Świercz, który mimo pewnych braków treningowych trzykrotnie zajmował szóste miejsce i raz siódme miejsce w kategorii junior.

- Dawid we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe. Również Ania Mierzejewska zasługuje na pochwałę, w startach na 100 m ratowanie z pasem i 100 m ratowanie w płetwach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Z pośród naszych debiutantów, którzy rywalizowali w kategorii młodzik na szczególne uznanie zasługuje Karolina Kaczyńska, która startując po raz pierwszy w zawodach ratowniczych zdobyła brązowy medal na 50 m ratowanie manekina. Karolina w pozostałych swoich startach zajmowała piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach i czwarte miejsce na 100 ratowanie z pasem - relacjonuje prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Pozostali debiutanci, czyli Julia Paudyna i Kacper Mierzejewski, mimo rywalizacji z zawodnikami o rok starszymi wcale im nie ustępowali i swoje starty mogą zaliczyć do bardzo udanych. Julia zajmowała dwukrotnie piąte miejsce (50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie z pasem) oraz szóste miejsce (100 m ratowanie w płetwach), natomiast Kacper  zajął dziesiąte miejsce na 50 m ratowanie manekina i piątą lokatę na 100 m ratowanie z pasem.

-  Jestem bardzo zadowolony ze startu moich zawodników. Ich osiągnięcia to przede wszystkim efekt solidnej, systematycznej i dobrze ukierunkowanej pracy na treningach. Serdecznie im gratuluję osiągniętych wyników i dziękuję za postawę dzięki, której nasz klub i miasto Ostrołęka jest godnie reprezentowane - podsumowuje Dariusz Małkowski.

W skład reprezentacji WOPR-OS, która wystartowała w zawodach weszli: Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Ania Mierzejewska, Karolina Kaczyńska, Julia Paudyna, Kacper Mierzejewski, Bogdan Białobrzewski i Filip Gumowski. W klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie starty nasi zawodnicy zajmowali następujące miejsca : Hubert Nakielski – 1. miejsce w kategorii junior młodszy, Dawid Świercz – 4. miejsce w kategorii junior, Ania Mierzejewska – 12. miejsce w kategorii junior młodszy, Karolina Kaczyńska – 4. miejsce w kategorii młodzik, Julia Paudyna – 5. miejsce w kategorii młodzik, Filip Gumowski i Kacper Mierzejewski z identyczną liczbą punktów – 7. miejsce w kategorii młodzik.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.