zdjecie 7728

Pierwszy duathlon w Makowie Mazowieckim z udziałem ostrołęczan [ZDJĘCIA]

Inne 10 września 2013 Komentarzy

Maków Mazowiecki 8 września 2013 roku stał się areną zmagań sportowców. Czterdziestu ośmiu zawodników stawiło się na stracie Pierwszego Makowskiego Duathlonu. Uczestnicy mieli do pokonania 29 kilometrów.  W zawodach wzięli udział również ostrołęczanie.

Maków Mazowiecki 8 września 2013 roku stał się areną zmagań sportowców. Czterdziestu ośmiu zawodników stawiło się na stracie Pierwszego Makowskiego Duathlonu. Uczestnicy mieli do pokonania 29 kilometrów.  W zawodach wzięli udział również ostrołęczanie.

Pierwszy odcinek to 5 kilometrów biegu. Następnie zawodnicy do przebycia mieli 21,5 km rowerem. Ostatni etap to 2,5 kilometrowy bieg. Już od godziny 9:00 zawodnicy rejestrowali się w biurze zawodów. Godzinę przed startem rozpoczęto wstawianie rowerów do strefy zmian. Odprawę poprowadził Jerzy
Zelman, wiceprezes Fundacji Kocham Maków. Start odbył się punktualnie o godzinie 12. Po 17 minutach na prostej prowadzącej do strefy zmian pojawił się pierwszy zawodnik. Ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców była to kobieta - Katarzyna Czerwińska z Warszawy. Na tym etapie rywalizacji wyrobiła sobie około 250 metrowa przewagę. Ze strefy zmian wybiegała po 19minutach i 26 sekundach, jako jedyna złamała barierę 20 minut po T1. Niespełna minutę po prowadzącej, ze strefy zmian wyruszył Grzegorz Stefaniak z Rawy Mazowieckiej. Reprezentant KS. Triathlon Rawa miał 6 sekund przewagi nad trzecim Kamilem Ślusarskim z Chorzel. Ku uciesze fanów, jako czwarty ze strefy wybiegł reprezentant gospodarzy Bartosz Bodzianowski. Jako jedyny z czołówki na trasę rowerową wyruszył na "góralu". Jasne stało się wiec, że trudno będzie mu utrzymać znakomitą pozycję.

Trasa kolarska nie była wymagająca. Jedyną trudność stanowiło operujące w zenicie słońce. Jako pierwszy w strefie zmian zameldował się trzeci po biegu Kamil Ślusarski, który na trasie współpracował z Grzegorzem Stefaniakiem. Na trzecim miejscy dojechała samotnie pedałująca Katarzyna Czerwińska. Następnie do strefy zmian wjechał grupa ośmiu zawodników, którzy toczyli zacięto walkę o czwarte miejsce.

Zwycięstwo w zawodach rozstrzygnęło się na ostatnich kilometrach. Dobrze przygotowany Kamil Ślusarski na pętli biegowej wyrobił sobie 19 sekundową przewagę i z uniesionymi w geście tryumfu rękami, pierwszy przekroczył  linię mety. Warto podkreślić, że był to debiut tego zawodnika w Duathlonie. Drugie miejsce zajął Grzegorz Stefaniak z Rawy Mazowieckiej. Trzecie przypadło Katarzynie Czerwinskiej , która na pętli biegowej utrzymała znakomite tempo i nie traciła do poprzedzającej jej dwójki. Zacięta rywalizacji toczyła się tez bezpośrednio za czołówką.

W Makowie reprezentowanych było wiele miast, m.in. : Sopot, Ostrołęka, Pułtusk, Warszawa, Ostróda, Rawa Mazowiecka, Chorzele, Wołomin, Krotoszyny, Karniewo, Włoszkowice, Trzepowo, Hajnówka, Nowy Dwór Mazowiecki, Morąg, Łyse, Przasnysz, Władysławów i Maków Mazowiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.