Pietruczuk: Mogłem boksować na spokojnie (wideo)

Sporty walki 07 listopada 2017 0 Komentarzy

Marek Pietruczuk został wybrany najlepszym pięściarzem soboty bokserskiej z Victorią Ostrołęka. Walkę z przeciwnikiem reprezentującym KS Raszyn ostrołęczanin boksujący w barwach Kielc rozegrał typowo sparingowo. Jak wspomina ten pojedynek?

Marek Pietruczuk to aktualny Mistrz Polski seniorów, a w ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski również świetnie zaczął - bo od zwycięstwa na punkty. Kolejną walkę musiał jednak oddać walkowerem. Dlaczego?

- Po pierwszej walce mówili, że pokazałem fajny boks i drugi raz w tym roku będę mistrzem Polski. Niestety, małe problemy z wagą, do tego skurcze i nie mogłem dalej walczyć. Musiałem zrobić badania, bo bałem się, że jest coś nie tak, ale na szczęście chyba wszystko w porządku. Współpracuję z dietetykiem z Białegostoku i teraz będzie wszystko jak najlepiej. Dziś miałem dwa kilo niedowagi do swojej kategorii, więc waga nie jest teraz problemem.

Podczas soboty bokserskiej z Victorią Ostrołęka Pietruczuk (już reprezentujący RUSHH Kielce) zmierzył się z Markiem Krysztofikiem z KS Raszyn. Wychowanek ostrołęckiego klubu odniósł bardzo pewne zwycięstwo, momentami prezentując boks na dużym luzie.

- Pewne i spokojne zwycięstwo, tak jak założyliśmy z trenerami Danielem Zarębą i Pawłem Czartoryskim. Ustaliliśmy, że walkę rozegramy jako sparing, bo przeciwnik nie był wymagający, miał o wiele mniej walk ode mnie. Ja ich mam 160, tak więc mogłem boksować na spokojnie, a tym bardziej, że były założenia taktyczne żeby przeboksować pełen dystans na luzie. Były momenty, że przyspieszyłem, ale ogólnie była to walka techniczna - wyjaśnia Pietruczuk. Za tę walkę został on uznany najlepszym pięściarzem całej gali.  - Nie spodziewałem się tego, że otrzymam nagrodę. Myślałem, że któryś z pięściarzy Victorii zostanie nagrodzony, ale cieszy mnie bardzo to wyróżnienie - przyznaje.

Walkę Pietruczuk vs Krzysztofik obejrzysz w naszym serwisie:Najbliższe plany Marka Pietruczuka to występ podczas meczu bokserskiego. 17 listopada ostrołęczanin zmierzy się w Wyszkowie z reprezentantem Kanady, a dzień później dojdzie do rewanżu obu pięściarzy w Zielonce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.