Piłka nożna: Przegląd meczów drużyn z powiatu ostrołęckiego

Piłka nożna 23 kwietnia 2013 Komentarzy

W ubiegły weekend drużyny z powiatu ostrołęckiego wybiegły na boiska ligi okręgowej, A-Klasy i B-Klasy. Najwyższe zwycięstwo odniosła Tęcza Łyse, bolesnej porażki doznał za to Kurpik Kadzidło. Zobacz jak wypadły ekipy z okolic Ostrołęki w swoich meczach.

Rzekunianka Rzekuń wygrała ważny mecz

Zaczynamy od ligi okręgowej. KS CK Troszyn pokonał Wieczfniankę Wieczfnię Kościelna 2:0 - podopieczni Przemysława Stepnowskiego byli stroną przeważającą praktycznie przez całe spotkanie. Bramki dla Troszyna strzelali Piotr Bałas i Łukasz Sejda. Tęcza Łyse rozgromiła Borutę Kuczbork 5:0. Bramki dla drużyny Kazimierza Puławskiego zdobywali Adrian Gwiazda - dwie -  a także Mateusz Bączek, Marek Cichy i Krystian Leszka. Gwiazda jest liderem klasyfikacji strzelców ligi okręgowej, ma na swoim koncie już 21 goli.

Przypomnijmy, że Korona HiD Ostrołęka pokonała Mazowsze Jednorożec 1:0.

W A-Klasie zwycięstwo odniosła Rzekunianka Rzekuń. Podopieczni Łukasza Załęskiego wygrali na wyjeździe z KS Pniewo 2:0. Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli, zespół z Rzekunia przesunął się na dziesiąte miejsce. Gole dla Rzekunia zdobywali Łukasz Nakielski oraz Piotr Wysocki. Przegrały ekipy Świtu Baranowo i Kurpika Kadzidło. Świt uległ u siebie Wkrze Sochocin 1:2, mimo że do przerwy prowadził 1:0 - gola dla Baranowa strzelił Karol Antoszewski. Natomiast Kurpik pojechał do Pułtuska i tam zmierzył się z GKS Pokrzywnica w meczu wyjazdowym. Niestety, drużyna występująca w roli gospodarza wygrała aż 3:0 i Kurpik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W B-Klasie doszło do derbów powiatu ostrołęckiego. Huragan Lipniki przegrał u siebie z Bartnikiem Myszyniec 2:3. W pierwszych dwudziestu minutach padło aż cztery gole i taki status utrzymał się do przerwy, gdy drużyny schodziły do szatni przy wyniku 2:2. Na siedem minut przed końcem świetnie wykonany rzut wolny zapewnił Bartnikowi trzy punkty. Orz Goworowo niestety przegrał swój mecz z GUKS Krasnosielc aż 3:6. Mecz zakończył się hokejowym wynikiem,  kibice co chwilę byli świadkami sytuacji podbramkowych. Do przerwy Krasnosielc prowadził 1:3. LUKS Łęg Przedmiejski uległ Krzyniakowi Krzynowłoga Mała 0:2, mimo że samo spotkanie było bardzo wyrównane a w drugiej połowie przewaga należała nawet do gospodarzy z Łęgu Przedmiejskiego.

8. WKS Mystkówiec Stary       8 0 0 0 8 8-42

Od lewej: pozycja w tabeli, nazwa klubu, liczba meczów, liczba punktów, liczba zwycięstw, liczba remisów, liczba porażek, bramki zdobyte-bramki stracone