zdjecie 7612

Piłka ręczna bez remisów. Co się zmieni?

Piłka ręczna 25 lipca 2017 0 Komentarzy

Mecze II ligi z udziałem Trójki Ostrołęka w najbliższym sezonie mogą być jeszcze bardziej emocjonujące. Wszystko przez nowe przepisy, jakie zostaną wprowadzone od jesiennych rozgrywek. Mecze, które zakończą się remisem, będą przedłużone do czasu rozstrzygnięcia zwycięzcy.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił bardzo istotne zmiany w systemie rozgrywek od sezonu 2017/18. Każde zawody zakończone wynikiem remisowym będą rozstrzygane konkursem rzutów karnych. Zmienia się także punktacja meczów: za wygraną zespół otrzyma 3 pkt, za wygraną po rzutach karnych - 2 pkt, porażka w rzutach karnych oznaczać będzie zdobycie 1 pkt, z kolei porażka w regulaminowym czasie gry to brak zdobyczy punktowej. Do tabeli rozgrywek nie będą zaliczane bramki z konkursów rzutów karnych.

Oprócz tego, zespoły będą także zobligowane do posiadania sprzętu elektronicznego do obsługi meczów. Wymagany będzie komputer z dostępem do internetu oraz oprogramowaniem, drukarka, skaner - wszystko to po to, by wygenerować protokół meczu. Dotychczas był on pisany ręcznie.

Rozgrywki sezonu 2017/18 powinny rozpocząć się we wrześniu br. Piłkarze Trójki przygotowania rozpoczną około połowy sierpnia, pod koniec sierpnia ma też zostać rozegrany Memoriał Zbigniewa Majewskiego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.