zdjecie 473

Piłkarki Jantaru po sezonie. Powrót do III ligi

Piłka nożna 16 czerwca 2015 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka na zakończenie rozgrywek II ligi w sezonie 2014/15 osiągnęły kapitalny wynik w starciu przeciwko Stali Radomsko. Podopieczne Rafała Koska wygrały 8:1, lecz i tak zajęły dziewiąte miejsce w tabeli, co oznacza spadek do III ligi.

Piłkarki Jantaru Ostrołęka na zakończenie rozgrywek II ligi w sezonie 2014/15 osiągnęły kapitalny wynik w starciu przeciwko Stali Radomsko. Podopieczne Rafała Koska wygrały 8:1, lecz i tak zajęły dziewiąte miejsce w tabeli, co oznacza spadek do III ligi.

Mecz przeciwko Jantarkom był trudny dla zawodniczek Stali Radomsko. Losy starcia rozstrzygnięte zostały już w pierwszej połowie, gdyż przy Witosa gospodynie niepodzielnie panowały na boisku i prowadziły już 5:1. Ostrołęczanki nie spoczęły jednak na laurach i po przerwie dopełniły dzieła zniszczenia, ustalając wynik meczu na 8:1. Był to ostatni mecz obecnego sezonu, nadszedł więc czas na końcowe podsumowania.

Pomarańczowe w rozgrywkach II ligi gr. mazowieckiej rozegrały 20 spotkań, osiągając bilans 4 zwycięstw, 1 remisu i 15 porażek. Bilans bramkowy wyniósł 53-92. Trzynaście zdobytych punktów pozwoliło na zajęcie dziewiątego miejsca w tabeli, lecz niestety jest to miejsce spadkowe. Do bezpiecznej ósmej pozycji zabrakło trzech "oczek" - co ciekawe, zajął ją zdemolowany w ostatniej kolejce zespół Stali Radomsko.

Debiutancki sezon w II lidze można uznać za umiarkowanie udany, choć na pewno lepiej byłoby radować się z utrzymania na tym poziomie ligowym. Drużynę Jantaru cechował przede wszystkim brak doświadczenia - kadrę stanowiły głównie młode zawodniczki z naszego regionu, dla wielu z nich równa gra przeciw starszym rywalkom była sporym wyzwaniem. Kilka spotkań należy jednak uznać za bardzo udane, na co zwrócono uwagę również na wyższym szczeblu. Przecież to właśnie z Jantaru do młodzieżowej reprezentacji Polski trafiła najlepsza ostrołęcka piłkarka Aleksandra Galarska. Takie małe sukcesy cieszą i pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość kobiecej piłki nożnej w Ostrołęce.

Nad czym trzeba pracować? Głównie nad defensywą. Podopieczne Rafała Koska w sezonie 2014/15 straciły aż 92 gole, czyli najwięcej spośród wszystkich zespołów drugoligowych (średnia to aż 4,6 bramki na mecz). Błędy indywidualne bloku obronnego sprawiały, że rywalki często kazały wyciągać piłkę z siatki ostrołęckim bramkarkom. Mamy jednak nadzieję, że pięta achillesowa ostrołęczanek będzie sukcesywnie eliminowana, co pozwoli na powrót do II ligi. W przyszłym sezonie czekają nas starcia w III lidze, ale nie oznacza to zaprzestania wsparcia dla klubu od ludzi dobrej woli. KS Jantar nawiązał współpracę z przychodnią lekarską Zielińscy, otrzymał także komplet strojów treningowych od radnego Grzegorza Milewskiego. Oby ta pomoc - nie tylko lekarska - zaowocowała dobrymi wynikami w nowym sezonie. Kibice z pewnością trzymają kciuki i nie mogą doczekać się kolejnych spotkań Jantarek.

Końcowa tabela II ligi (Gr. mazowiecka):

1. KS Raszyn 50
---------------------------------------------
2. Pelikan Łowicz 47
3. Piastovia Piastów 43
4. Promień Mońki 40
5. KS Teresin 39
6. KU-AZS UW Warszawa 37
7. UMKS Zgierz 22
8. Stal Radomsko 16
----------------------------------------------
9. Jantar Ostrołęka 13
10. DAF Płońsk 12
11. Wissa Szczuczyn 3

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.