zdjecie 3868

Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 2)

Piłka nożna 18 sierpnia 2015 Komentarzy

Kontynuujemy rozpoczęty przed tygodniem cykl artykułów o dokonaniach piłkarzy z naszego regionu na krajowych arenach. Bohaterem ubiegłego weekendu był Łukasz Grzeszczyk, wychowanek Narwi popisał się hat-trickiem w meczu drugiej ligi przeciwko ROW Rybnik!

Kontynuujemy rozpoczęty przed tygodniem cykl artykułów o dokonaniach piłkarzy z naszego regionu na krajowych arenach. Bohaterem ubiegłego weekendu był Łukasz Grzeszczyk, wychowanek Narwi popisał się hat-trickiem w meczu drugiej ligi przeciwko ROW Rybnik!

Kolejny dobry występ zanotował także nasz jedyny pierwszoligowiec - Mateusz Żebrowski. Wydaje się, że wychowanek Korony zyskał duże zaufanie trenera Zbigniewa Kaczmarka. Po raz kolejny zagrał on bowiem cały mecz w barwach Wigier Suwałki. Na uwagę zasługuje także bramka Mateusza Nakielskiego w meczu IV ligi podlaskiej.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego weekendu.

I LIGA

MATEUSZ ŻEBROWSKI (wychowanek OTS Korona) rozegrał 90 minut dla Wigier Suwałki w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Ostrołęczanin otrzymał w tym meczu żółtą kartkę, a jego klub wygrał 3:2.

II LIGA

ŁUKASZ GRZESZCZYK (wychowanek MKS Narew) strzelił trzy gole dla GKS Tychy w meczu przeciwko ROW Rybnik! 28-letni zawodnik trafił do siatki w 4., 49. i 65. minucie, a jego klub wygrał 3:1. Grzeszczyk jest najskuteczniejszym strzelcem II ligi, zdobył 4 gole w 3 meczach.

III LIGA

DOMINIK PRUSACZYK (wychowanek MKS Narew) zagrał 90 minut w meczu 3. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Utalentowany pomocnik wystąpił w barwach Jagiellonii II Białystok, która przegrała 1:5 z Olimpią Elbląg.

MARIUSZ MARCZAK i MARCIN TRUSZKOWSKI (wychowankowie MKS Narew) zagrali w meczu 2. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej w barwach Polonii Warszawa. "Czarne Koszule" zmierzyły się na wyjeździe z Wartą Sieradz, mecz zakończył się wygraną Warty 1:0. Marczak rozegrał cały mecz, Truszkowski opuścił boisko w 90. minucie.

PRZEMYSŁAW OLESIŃSKI (wychowanek OTS Korona) rozegrał 87 minut w meczu 3. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Jego ŁKS Łomża przegrał na wyjeździe z Sokołem Ostróda 1:2.

IV LIGA

PIOTR STRZEŻYSZ, WOJCIECH SKORUPKA (wychowankowie MKS Narew) oraz DOMINIK DZWONOKOWSKI (wychowanek OTS Korona) zagrali w meczu 2. kolejki IV ligi mazowieckiej (gr. północ) w barwach Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Ich klub pokonał Mazura Gostynin 3:0. Strzeżysz i Skorupka zagrali po 90 minut, a Dzwonkowski pojawił się na boisku na ostatni kwadrans.

ADRIAN GWIAZDA (wychowanek Tęczy JBB Łyse) rozegrał 90 minut w barwach Orła Kolno w meczu 2. kolejki IV ligi podlaskiej przeciwko Biebrzy Goniądz. Zespół Orła przegrał 1:3.

MATEUSZ NAKIELSKI (wychowanek MKS Narew) zagrał w meczu 2. kolejki IV ligi podlaskiej w barwach Puszczy Hamech Hajnówka. Jego klub pokonał Cresovię Siemiatycze 2:0, a jedna z bramek padła łupem ostrołęczanina - trafił on do siatki w 31. minucie. Co ciekawe, drugą bramkę dla Puszczy strzelił były zawodnik ostrołęckiej Korony Robert Sokół.

PAWEŁ SKARZYŃSKI (wychowanek MKS Narew) zagrał w meczu 2. kolejki IV ligi mazowieckiej (gr. południe) w barwach Znicza II Pruszków. Jego klub przegrał 1:4 z Hutnikiem Warszawa, a 16-letni ostrołęczanin pojawił się na boisku w 60. minucie.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

DAWID RYBAK (wychowanek MKS Narew) rozegrał 60 minut w barwach MKS Polonia Warszawa w meczu Centralnej Ligi Juniorów przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jego klub wygrał ten mecz 2:1.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.