Pływackie sukcesy Piątki Ostrołęka. Dwa medale Zuzi Zecer

Pływanie 04 marca 2022 0 Komentarzy

We wtorek 1 marca zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka - Zuzanna Zecer oraz Antoni Golan uczestniczyli w I rundzie Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego, które odbyły się na pływalni na warszawskiej Pradze. W zawodach startowało ponad 170 zawodniczek i zawodników z 18 klubów Mazowsza.

fot. UKS Piątka Ostrołęka

  • Zuzia zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,08 oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 38,12. Młoda pływaczka startowała jeszcze w trzeciej konkurencji - na 100 m stylem zmiennym - osiągając również najlepszy czas, lecz w wyniku błędu technicznego przy nawrocie Zuzia została zdyskwalifikowana i tym samym straciła złoty medal.

- Styl zmienny jest jednym z trudniejszych styli pływackich (motyl,grzbiet,klasyk,dowolny) gdzie można popełnić bardzo dużo błędów i to Zuzia odczuła na własnej skórze, ale też mamy nadzieję, że takie starty w tak trudnych konkurencjach tylko potwierdzają, iż Zuzia jest dużym talentem w naszym mieście - podkreśla trener Andrzej Pyskło.

  • Antek wystartował na 50 m stylem dowolnym z czasem 38,86 zajmując ósme miejsce oraz po raz pierwszy wystartował na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:25,64 - zajął siódme miejsce.
Źródło: UKS Piątka Ostrołęka
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.