zdjecie 473

Pływacy UŚKS w dobrej formie podczas Grand Prix Mińska Mazowieckiego

Pływanie 14 listopada 2014 Komentarzy

W niedzielę 9 października w Mińsku Mazowieckim odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Mińska w pływaniu. W zawodach wystartowało około 300 dzieci z 22 klubów.

W niedzielę 9 października w Mińsku Mazowieckim odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Mińska w pływaniu. W zawodach wystartowało około 300 dzieci z 22 klubów.

Grand Prix rozegrano w ciekawej formule - wszyscy startowali tylko w dwóch stylach na dystansach określonych dla poszczególnych grup wiekowych. W każdej konkurencji startowało więc ponad 40 zawodniczek lub zawodników.

Ostrołękę reprezentowali pływacy UŚKS i tradycyjnie wrócili do domu z medalami. Świetną dyspozycję potwierdziła Maria Murawska - jej dorobek to złote medale na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym oraz puchar dla najlepszej zawodniczki. Świetny występ Murawskiej bardzo cieszy trenera Włodzimierza Janczewskiego.

- Myślę, że Marysia ma realne szanse w kolejnych startach ustanowić rekordy Polski - mówi szkoleniowiec.

W ślady utalentowanej zawodniczki podąża o dwa lata młodsza Zofia Pragacz, która zdobyła złoty medal na 25 m stylem grzbietowym i była szósta na 25 m stylem dowolnym. W zawodach startowali także Rafał Majkowski, Mateusz  Śniadała, Julia Bożomańska oraz Martyna Kukuć - poprawili oni swoje rekordy życiowe, lecz nie liczyli się w walce o wysokie lokaty ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalami.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.