Pływaczki Piątki startowały w Aquasferze

Pływanie 07 grudnia 2021 2 Komentarze

W dniach 4-5 grudnia 2021 roku zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka - Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Natalia Skórzewska wystartowały w V Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna w pływaniu, które odbyły się na pięknym obiekcie WCRS Aquasfera Galeria Warmińska. Do dwudniowych zawodów zgłosiło się ponad 730 zawodniczek i zawodników reprezentujących 41 klubów.

• Zuzia Zecer zdobyła dwa medale złote: na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:21,86 oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 38,78 i jeden medal srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 37,70. W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 Zuzia zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 704 punkty w trzech startach.
  • Oliwia Charewicz zajęła piąte miejsce na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:21,42, szóste miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04,05, dziewiąte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,43, ósme miejsce na 400 m stylem dowolnym z czasem 5:06,02 oraz jedenaste miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 32,88. Oliwia we wszystkich startach ustanowiła rekordy życiowe.
  • Natalia Skórzewska wystartowała w dwóch konkurencjach: na 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem klasycznym, zajmując odpowiednio 24 i 18 miejsce. Również ustanowiła rekordy życiowe.

Cieszymy się bardzo ze zdobyczy medalowej najmłodszej pływaczki która zwyciężyła w dwóch startach oraz dorzucając do zdobyczy medal srebrny oraz cieszą dobre wyniki Oliwii, które w następnym roku pozwolą młodej pływaczce z optymizmem patrzeć na Mistrzostwa Polski 14 -latek które odbędą się w lipcu - podsumowuje trener Andrzej Pyskło.