Podnoszenie ciężarów: Sztangiści UKS Atleta Ostrołęka na Mistrzostwach Polski młodzików

Inne 25 października 2021 0 Komentarzy

Od 22 do 24 października 2021 trwały Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów Młodziczek i Młodzików do lat 15 w Ciechanowie. To był istny maraton podnoszenia ciężarów trwający trzy dni, od 7:00 do 22:00. Startowali również reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka.

W piątek 22 października o 20:30 rozpoczęły rywalizację Gabriela Zapust i Julia Stachurska, uczennice Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, zarazem zawodniczki klubu UKS Atleta Ostrołęka. W bardzo dobrym stylu wystartowały i uplasowały się na wysokich miejscach w gronie wszystkich zawodniczek z całej Polski.

Startująca w kategorii wagowej do 81 Gabriela w dwuboju uzyskała 100 kg (45+55). Ustanowiła rekord życiowy w rwaniu i dwuboju większy o 2 kg. Trzecią próbę w podrzucie wykonywała na ciężarze 62 kg co dawało brązowy medal w dwuboju. Jednakże to podejście było nieudane i ostatecznie, Gabriela Zapust została czwartą zawodniczką dwuboju olimpijskiego w Polsce. Startująca w kategorii wagowej powyżej 81 ambitna Julia Stachurska po ciężkim rwaniu zalicza dwie próby podrzutu i zostaje szóstą sztangistką Polski gromadząc w dwuboju 88 kg (39 + 49).

23 października, w sobotni poranek, na mistrzowskich pomostach w kategorii wagowej do 49 kg wystąpił ostrołęcki atleta Igor Więch - uczeń SP 1 Ostrołęka. Igor zalicza pomyślnie dwa podejścia rwania i dwa podejścia podrzutu. Gromadzi 97 kg w dwuboju (42 + 55), co pozwoliło zostać dziesiątym sztangistą Polski wśród zawodników tej kategorii wagowej.

Dziewczęta startowały pod opieką trenera Zenona Grądzkiego, a Igor pod opieką prezesa klubu Karola Janczewskiego.

- To bardzo udany debiut sztangistów tej kategorii wiekowej ostrołęckiego klubu Atleta w takiej rangi zawodach - informuje trener i sekretarz UKS Atleta Ostrołęka Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.