Podsumowanie sezonu OKLA Elektro-Energetyka. "Wkładamy w to całe serce" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 13 stycznia 2023 0 Komentarzy

W wyjątkowy sposób Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki podsumował sezon 2022. W siedzibie sponsora, firmy Elektro-Energetyka, wyróżnienia i upominki odebrali reprezentanci klubu, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w poprzednim roku na lekkoatletycznych arenach.

Najlepsi reprezentanci OKLA Elektro-Energetyka w 2022 r., trenerzy, a także wielcy przyjaciele klubu spotkali się 13 stycznia 2023 r. w siedzibie firmy Elektro-Energetyka przy ul. Mazowieckiej w Ostrołęce, by podsumować 2022 rok w klubie.

- Stało się to tradycją, że możecie podsumować rok pracy waszych trenerów, wasze wyniki. Cieszę się bardzo, że wybraliście akurat tę dyscyplinę sportu. Lekka atletyka, królowa sportu, przecież wszystko na bazie lekkiej atletyki się praktycznie buduje, w tym gry zespołowe. Wiem to z doświadczenia, w młodych latach grałem w koszykówkę, ale całą podstawę mieliśmy na bazie lekkiej atletyki. Gratuluję sukcesów, podziękowania dla zarządu i działaczy, że znaleźliście sponsora tytularnego - mówił przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Podkreślając wsparcie miasta dla sportowców Zarzycki dodał, że "co roku staramy się zwiększać środki na stowarzyszenia i sport, a w tym roku jest to 200 tys. zł więcej".

Głos zabrał również gospodarz wydarzenia, szef firmy Elektro-Energetyka Michał Stepnowski - wielki przyjaciel sportu, co potwierdza czynem, gdyż jego firma jest sponsorem OKLA.

- Bardzo się cieszę, że możemy wspierać wasze poczynania. Śledzimy je na bieżąco, jesteśmy dumni i cieszymy się, że możemy chociaż małą cegiełkę do tego dorzucić. Głęboko w to wierzę, że w tej sali siedzą przyszli mistrzowie Europy, świata, mam nadzieję, że też olimpijczycy. Życzę Wam powodzenia w nadchodzącym sezonie. Pracujcie ciężko, osiągajcie założone wyniki - podkreślił Stepnowski.

OKLA Elektro-Energetyka w 2022 r. Nie brakowało sukcesów

Klub OKLA Elektro-Energetyka w sezonie lekkoatletycznym 2022 zdobył 11 medali ogólnopolskich zawodów, a dla ośmiu lekkoatletów był to rok szczęśliwy także pod tym względem, że zostali powołani do Kadry Narodowej B. We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży klub OKLA zdobył 41,5 pkt.

- Największym sukcesem OKLA Elektro-Energetyka jest to, że dzieci chętnie uczestniczą w naszych treningach, rozwijają swoje talenty i pasje sportowe. Pokładamy wielkie nadzieje w rozwój lekkiej atletyki w naszym mieście. Nieustannie poszukujemy następców polskich olimpijczyków - wskazał prezes klubu Konrad Szuster.

Obecnie OKLA Elektro-Energetyka tworzy około 60 zawodników, którzy pracują na zajęciach z piątką trenerów. W 2022 roku lekkoatleci wystąpili w 30 imprezach sportowych na terenie całego kraju, w tym 11 zawodach rangi ogólnopolskiej.

"Wkładamy w to całe serce, swoją pracę i dziś możemy świętować tego sukcesy" - usłyszeliśmy, po czym przyszedł czas na wręczenie wyróżnień dla zawodników i zawodniczek reprezentujących OKLA Elektro-Energetyka. Jako pierwsza wyróżniona została Ewa Bartosik, która zdobyła w ubiegłym roku 6 złotych medali MP masters. "Wizytówka tego klubu" - dodał przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Wyróżnieni, za znakomite wyniki w 2022 r. zostali również: Patrycja Przybysz, Kornelia Szymczyk, Dominik Kowalczyk, Aleksandra Dobkowska, Miłosz Dembiński, Igor Łada, Natalia Tłoczkowska, Daria Dobkowska, Marta Tłoczkowska, Roksana Antosiak, Adam Wiliński, Wiktoria Dunajska, Maria Jastrzębska, Anna Balińska, Maja Grabowska, Emilia Ludwicka, Nikola Antosiak, Maja Woźniak, Adrianna Kozłowska, Joanna Szymańska, Julia Domżalska, Julia Asztemborska, Alan Dobkowski, Alicja Furman oraz Nadia Lubowiedzka.

- Poczujcie się tak dumni, jak my jesteśmy z Was dumni. Uwierzcie w siebie i dawajcie przykład tym, których tutaj nie ma, żeby zapragnęli być w przyszłym roku tutaj z nami - podkreśliła Katarzyna Szuster. Wyróżnienia otrzymali także trenerzy Paulina Pawłowska-Żbikowska, Michał Zawojek, Bartosz Witkowski oraz Katarzyna i Konrad Szusterowie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.