Podwójny brąz. Jan Klemendorf z medalami Mistrzostw Polski

Piłka nożna 06 czerwca 2022 0 Komentarzy

W dniach 3-5 czerwca w Gliwiach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. Kolejny udany start zanotował ostrołęczanin Jan Klemendorf.

W fazie grupowej Jan Klemendorf pokonał swoich rywali, tracąc tylko jednego seta i z pierwszego miejsca w grupie wyszedł do fazy pucharowej. W niej już w pierwszym meczu doszło do małej niespodzianki. Lepszy po pięciosetowym boju okazał się Marek Andrzejczak z Gdyni, co oznaczało "wyrzucenie" Klemendorfa do drugiej drabinki, walczącej o 3. miejsce.

- W piątym secie było 9:9, ale skończyło się 11:9 dla rywala - relacjonuje Klemendorf. Jego pogromca dotarł aż do finału, ale ostatecznie musiał zadowolić się srebrem.

Jan Klemendorf ostatecznie był trzeci, bowiem w walce o najniższy stopień podium nie miał sobie równych. - Celowałem w złoto, ale tę jedną grę niestety przegrałem. Mimo to, jest sukces, jestem zadowolony - wskazuje.

Do brązu w grze singlowej, Klemendorf dorzucił jeszcze brązowy krążek w deblu, w którym wystartował razem z Andrzejem Krawczykiem ze Szczecinka.