Podział środków na sport: Ruszył nabór wniosków. Nowe zasady!

Inne 02 stycznia 2020 10 Komentarzy

Prezydent Ostrołęki wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2020 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. W tym roku będą obowiązywać nowe zasady przyznawania dotacji. Podzielono je na sport młodzieżowy i seniorski.Na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – wspieranie szkolenia sportowego i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych dzieci i młodzieży przeznaczonych będzie 850 tysięcy złotych.  Na podobne działanie, ale już wśród seniorów, przeznaczono 300 tysięcy złotych. Z kolei 150 tysięcy złotych trafi na wspieranie organizacji imprez sportoworekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów, w tym Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wysokość środków w poszczególnych kategoriach może ulec zmianie. Jeżeli środki, w którejś z kategorii nie zostaną wyczerpane, mogą przejść do innej kategorii.  

Jak informuje Urząd Miasta, złożenie oferty o dotację nie gwarantuje przyznania środków w wysokości, o którą występuje oferent. Kwota przyznawanej dotacji może być niższa od wnioskowanej w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjowania zmniejszenia zakresu rzeczowego zadania lub rezygnacja z jego realizacji.

Co ważne, dotacje nie mogą być wykorzystane na: 1) zadania i zakupy inwestycyjne, 2) budowę, zakup lub remont budynków, 3) pokrycie deficytu wynikającego z przedsięwzięć zrealizowanych przed datą podpisania umowy, 4) działalność gospodarczą, polityczną lub religijną, 5) opłacanie odsetek za zwłokę w płatnościach, 6) opłacenie zadań koordynatora, 7) wynagrodzenia członków zarządu stowarzyszenia, 8) koszty związane z rozpoczęciem i zakończeniem sezonu, 9) koszty utrzymania pomieszczeń biurowych.

Składanie ofert w tegorocznym naborze jest możliwe do 21 stycznia 2020 r. do godz. 16.00. Efekty podziału poznamy najprawdopodobniej już na początku lutego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
12:26, 02 stycznia 2020

Gość

Jak to nowe zasady?? Czyli praca eksperta za 8 tys. poszła na marne?

ocena: -         zgłoś
...
14:15, 02 stycznia 2020

Prezes

Te kwoty to chyba żart Nowo Roczny !

ocena: -         zgłoś
...
17:12, 02 stycznia 2020

OLO

,,Prezes,, - jeszcze ci mało? Rusz d.pę po zakładach pracy, szukaj sponsorów. Przyzwyczaiłeś się do darmochy  za nic nierobienie  i mieszasz.  

ocena: -         zgłoś
...
22:08, 02 stycznia 2020

Mieszko

To kasę na seniorów będzie łatwo podzielić. Po 100tys dla Narwi, Trójki i Volleya. Kaźdemu po równo i nie będzie sporów.

ocena: -         zgłoś
...
22:17, 02 stycznia 2020

Gość

Jeszcze Nike ma seniorów a 100 na Volley to chyba w Twoich snach  

ocena: -         zgłoś
...
23:40, 02 stycznia 2020

Gość

narew jeszce  straci na rozje....niu korony

ocena: -         zgłoś
...
23:53, 02 stycznia 2020

Gość

Toc korona sama sie rozwalila glabie

ocena: -         zgłoś
...
06:28, 03 stycznia 2020

Sport

Animozje między klubami powstały kiedy z klubu Korona odszeł p. R.Sz. a szarą emilencją czyt. Sternikiem z tylnego siedzenia zoatał p.R.J Teraz jak zmieniła się władza Korona straciła karmiąją ją dojną krowę... I tyle ...brak środków na utzymanie. Na stronie Narwi czytałem wywiad z p. Drężykiem prazesem Narwi że na koniec 2019 zamknął się kwocie 230 tys . a dotacja z miasta to 60 tysioli Wiec korana fakt sama sie roz...la W O-ce tylko Narew której kobicuje od 4o lat  

ocena: -         zgłoś
...
09:40, 03 stycznia 2020

Gość

Popieram całkowicie pana podpisanego "Sport". Osobiście to mam nadzieję że do porozumienia nie dojdzie i będzie tylko Narew, a ten twór żółto-niebieski zniknie na śmietniku historii razem z eminencją

ocena: -         zgłoś
...
20:58, 03 stycznia 2020

do gościa wyżej

a czy w narwi wszystkie gwiazdy grają za kilkaset złotych?  zejdzcie na ziemię troszyn mława plącą nie którym zawodnikom po..........a w narwi grają za  czapkę drobnych? skąd sie wzieła taka kwota 230tyś? nie ma drużyn młodzieżowych wyjazdy wynajem boiska tyle to kosztuje w lidze okregowej? wiec na 4 lige trzeba około350tys- 400..... co mają powiedzieć piłkarze ręczni siatkarki siatkarze jantar i inne dyscypliny

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.