Pogoń lepsza od Tęczy Łyse. Wyniki 15. kolejki IV ligi [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 24 października 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse przegrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:5 w spotkaniu 15. kolejki IV ligi mazowieckiej. Dla drużyny z powiatu ostrołęckiego była to już dziewiąta porażka w tym sezonie, choć do przerwy piłkarze Tęczy potrafili prowadzić dość wyrównaną grę z liderem. Zespół z Łysych zajmuje 16. miejsce w tabeli.

Goście objęli prowadzenie w 16. minucie meczu. Po asyście Damiana Jaronia na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski. Nie załamało to gospodarzy, którzy doprowadzili do wyrównania już 13 minut później. Akcję Kaliszewski - Szymański wykończył ten drugi i było 1:1. Cztery minuty później było już jednak 2:1 dla gości - Michał Żółtowski dośrodkowywał z rzutu rożnego, Andrij Radczenko błędnie obliczył tor lotu piłki i ta zatrzepotała w siatce.

Kolejne gole padły w drugiej połowie, wszystkie dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W 51. minucie na 3:1 podwyższył Damian Jaroń, ten sam zawodnik siedem minut później wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Karola Kamionowskiego (zawodnik Tęczy zobaczył za to zagranie czerwoną kartkę). Osłabiona Tęcza nie miała już argumentów w walce z liderem - wynik w doliczonym czasie gry ustalił Kamil Kamiński, Pogoń wywiozła z Ostrołęki trzy "oczka" po czterobramkowym zwycięstwie.

Tęcza Łyse - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:5 (1:3)

⚽ 0:1 Strzałkowski '16
⚽ 1:1 Szymański '29
⚽ 1:2 Żółtowski '33
⚽ 1:3 Jaroń '51
⚽ 1:4 Jaroń '58
⚽ 1:5 Kamiński '90+3

TĘCZA: Radczenko - Sulkowski (66' Prusinowski), Kardaś, Zygmunt (72' Bałdyga), K. Kamionowski, Sowa, Korytkowski (85' Grzyb), Kaliszewski, P. Kamionowski, Szymański (77' Pi. Magdaleński), Sokołowski.