Pokazali swoje najlepsze karate

Sporty walki 04 października 2022 1 Komentarz

2 października 2022 r. (niedziela) zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, aby na matach tamtejszej hali ROKiS walczyć o medale ogólnopolskiego turnieju Klubowy Grand Prix Karate Radzymin 2022. Organizatorem wydarzenia, które zgromadziło ponad 160 zawodników z 24 klubów był WKO Poland BC Lenkiewicz.

Dla zawodników MKKK był to pierwszy start w obecnie trwającym sezonie i trzeba przyznać, że nie można było go lepiej rozpocząć. Każdy z podopiecznych sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca stanął na wysokości zadania, dzięki czemu wszyscy uplasowali się na podium:

• 1. Miejsce: Jan Kołakowski,
  • 2. Miejsce: Kevin Gorzęba, Małgorzata Kozłowska, Iga Kłos, Jakub Stańczyk,
  • 3. Miejsce: Julia Wyszomirska, Aleksander Prusinowski.

Gościem specjalnym zawodów, z racji tego, że były rozgrywane tydzień po Wagowych Mistrzostwach Świata, była Monika Zielińska, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata. Jej obecność była dodatkowym bodźcem do jak najlepszego zaprezentowania się na macie dla wszystkich zawodników.

- Można śmiało stwierdzić, że nasi zawodnicy dźwignęli tę presję i pokazali swoje najlepsze karate - czytamy w klubowej relacji.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Krzysztof Pszonak, który znalazł się również w składzie sędziowskim.